Prostor na UK: Albertovská hřiště

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Původní sokolské cvičiště vzniklo v místech dřívější vinice. U nových hřišť byla nejdříve zbudována provizorní dřevěná šatna, která nakonec musela přestát válku i dlouhé období komunismu. Dnešní moderní zázemí vzniklo mezi lety 2001–2003 z vlastního nákladu fakulty

Matematicko-fyzikální fakulta je totiž se sportem, především volejbalem, silně svázána. Volejbalové družstvo bylo založeno již roku 1962 a za padesát pět let své existence se těší z nejednoho úspěchu. U jeho zrodu stál Zdeněk Malý, reprezentant ČSR i ČSSR ve volejbalu a od roku 1962 trenér Slavie MFF UK. Vůbec první utkání mužstva se uskutečnilo 19. dubna 1962 proti týmu Slavie České pojišťovny a pro univerzitní tým skončilo prvním vítězstvím.

Albertovský sportovní areál vždy nejvíce sloužil studentům, vyučujícím i absolventům Matematicko-fyzikální a Přírodovědecké fakulty UK. Zažil slavná období, kdy zde hrála volejbalovou extraligu mistrovská Slavia Praha VŠ s řadou reprezentantů a pravidelně přeplněnou diváckou tribunou. Byly ovšem i doby, kdy hrozila jeho demolice a zastavění.

Sportoviště, které je v sezoně otevřeno každý všední den, je neustále plné. Na kurtech probíhá výuka volejbalu a tenisu kateder tělesné výchovy obou zmíněných fakult. Brány hřišť jsou však otevřeny také zájemcům z řad veřejnosti i rekreačním sportovcům. S trochou štěstí lze za slunných dní v akci spatřit také současné vedení fakult, večery jsou pak vyhrazeny tréninkům a utkáním fakultních sportovních klubů.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.