Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy má nový znak!

Naše fakulta léta používala jako svůj znak pečeť Univerzity Karlovy v okruží s latinským názvem Facultas rerum naturalium. Byli jsme na něj zvyklí, z více důvodů jsme jej však již nemohli dále používat.  

Před několika lety jsme učinili první pokus o vlastní logo: mělo formu čtyř barevných, vzájemně propojených trojúhelníků. Za jejich symbolikou sice byla silná myšlenka, ale znak neměl kruhový tvar, a nebyl proto v souladu s jednotným vizuálním stylem Univerzity Karlovy. Naše fakulta pod vedením mého předchůdce, děkana prof. Bohuslava Gaše, přišla s výzvou k podávání nových návrhů. Rozhodli jsme se pro formu soutěže a následnou celofakultní diskuzi zakončenou hlasováním o vybraných návrzích.

Možná překvapivým, ale naprosto jasným vítězem se stal jednoduchý strom vyrůstající z knihy. Jistě to nebyl výběr jednomyslný, ale jako velkou naději pro životaschopnost znaku do budoucna vidím skutečnost, že po jeho schválení se neobjevily prakticky žádné odsuzující reakce. Nový fakultní znak byl letos před prázdninami schválen akademickým senátem Přírodovědecké fakulty UK a k jeho postupnému zavádění dochází od počátku akademického roku 2017/2018 pod dohledem proděkana prof. Jakuba Langhammera. Sám se musím přiznat, že logo se mi líbí stále více a jeho soutisk se znakem Univerzity Karlovy rovněž. O úspěchu nebo neúspěchu nového emblému rozhodne čas a naše ochota či neochota jej používat. Jednu z jeho podob si můžete prohlédnout níže. Tak mu držme palce.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.