Kandidátem na funkci děkana Filozofické fakulty UK zvolen Michal Pullmann

Ve čtvrtek 9. listopadu proběhla na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy volba kandidáta na post děkana pro volební období 2018–2022. Kandidátem na funkci děkana Filozofické fakulty se stal doc. Michal Pullmann z Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK.

Kandidátem na funkci děkana zvolen doc. Michal Pullmann z Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK

Kandidátem na funkci děkana zvolen doc. Michal Pullmann z Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK

Docent Pullmann získal ve druhém kole volby 16 hlasů, čímž v děkanském klání porazil dosavadní děkanku FF UK a svou protikandidátku doc. Mirjam Friedovou. „Volební účast byla stoprocentní. V prvním kole však ani jeden z kandidátů nezískal minimální počet 16 hlasů, nutný pro zvolení. Ve druhém kole volby se zdržel pouze jeden hlasující, a docentu Pullmannovi se tak povedlo hranici překročit. Pro docentku Friedovou hlasovalo 14 senátorů,“ uvedla po volbě členka AS FF UK Kateřina Bělehrádková.

Rozhodnutí Akademického senátu Filozofické fakulty nyní posoudí rektor UK prof. Tomáš Zima. Pokud rektor rozhodnutí senátu přijme, nastoupí nový děkan do funkce na začátku února 2018 a v pozici setrvá do konce ledna 2020.

Životopis a volební program doc. Michala Pullmanna zde.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.