TRIMED • foto: 3. LF UK • 8. prosince 2017

Studenti z 3. lékařské fakulty UK vybrali peníze pro nemocnici v Keni!

Za 62 491 Kč získaných při 2. ročníku charitativního běhu Vinohradská Trojka, pořádaného spolkem studentů 3. lékařské fakulty UK TRIMED, budou nakoupeny přístroje pro nemocnici Itibo v Keni.

Vinohradská Trojka je charitativní běh pořádaný spolkem studentů 3. LF UK TRIMED, který se pomalu stává tradicí. Akce je organizována z finančních darů fakulty a sponzorů. Charitativní výtěžek je tvořen dobrovolnými příspěvky získanými v průběhu akce.

„Každý, kdo jednou třeba jen jako turista navštívil či navštíví kteroukoliv ze zemí Afriky, musí počítat s tím, že zážitky z cesty a tamní přírody v něm zanechají hluboké vzpomínky,“ říká zakladatel a manažer projektu Itibo Aleš Bárta. V letošním roce bude vybraná částka věnována na přístrojové vybavení nemocnice Itibo.

Itibo je humanitárně rozvojový projekt zdravotnického zařízení působící pod záštitou nevládní humanitární organizace Adra v jihozápadní části Keni. Samotná nemocnice poskytuje péči lidem ze širokého okolí, její fungování je čistě závislé na sponzorských darech. Od roku 2016 v Itibo dvakrát ročně pracuje skupina studentů 3. LF UK spolu se svým pedagogem a zajišťují tak zdravotní péči, která by jinak byla pro místní obyvatele prakticky nedostupná.

Slavnostní předání šeku s vybranou částkou proběhne ve středu 13. prosince od 17:30 v Syllabově posluchárně 3. lékařské fakulty UK (Ruská 8, Praha 10). V rámci doprovodného programu vystoupí i zástupci vedení fakulty a nemocnice v Itibu společně s organizátory charitativního běhu Vinohradská Trojka. O svých zážitcích povypráví lékaři a studenti, kteří si sami na vlastní kůži okusili tvrdou realitu lékařské praxe v Keni. Současně s nimi Aleš Bárta představí projekt Itibo. Během večera proběhne projekce dokumentu Daleko za sluncem, který právě o nemocnici v Itibu natočila režisérka a kameramanka Olga Špátová.

Předání sbírky proběhne 13. prosince v 17:30 v Syllabově posluchárně
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.