Co s mrňousy v létě? Na příměstský tábor přírodovědné školky

Také si lámete hlavu s tím, kdo se postará o vaše malé zvědavce, až budou mít školky v létě prázdniny? Řešením jsou příměstské tábory, které pro děti ve věku od tří let pořádá Přírodovědná školka Rybička Přírodovědecké fakulty UK.

Malí zvědavci mohou nasávat univerzitní atmosféru i v létě

Malí zvědavci mohou nasávat univerzitní atmosféru i v létě

Pokud chcete i u těch nejmenších dětí rozvíjet lásku k přírodě, vědě a plně jim rozšiřovat obzory, jsou tábory, které na léto chystá Rybička, to pravé, jak upozorňuje ředitelka mateřské školy Mgr. Petra Černá.¨„Na období od 9. července do 3. srpna připravujeme čtyři zážitkově a přírodovědně zaměřené týdny plné legrace, dobrodružství, bádání a her. V týdnu od 9. července budou děti zkoumat, míchat lektvary, barvit, čarovat a hledat drahokamy v Magické kuchyni. Během následujícího týdne, pojmenovaného Neználkova dobrodružství, se děti stanou človíčky z Kvítečkova, aby vynalézaly, experimentovaly, nechaly se společně s Neználkem provést záhadnou laboratoří a zažily mnohá překvapení. V následujícím týdnu je pro děti připravena Cesta na Olymp, kde na jejich pomoc budou čekat olympští vládcové. Poslední týden bude plný živlů. Čekají nás pokusy s vodou, bezpečné experimenty s ohněm, zkoumání života ve vodě i půdě. Děti budou také neustále v kontaktu s našimi školkovými zvířátky,“ popsala Petra Černá letní dobrodružství, která se pro děti chystají.

Jednotlivé táborové turnusy se budou konat vždy od pondělí do pátku od osmi do šestnácti hodin. Vhodné jsou pro děti od tří do sedmi let. Rodiče za týdenní program včetně stravy a pojištění zaplatí 2500 korun. Tábory jsou otevřeny široké veřejnosti, nejen dětem studentů a zaměstnanců Univerzity Karlovy.

Více informací o školce Rybička i detailní popis programu jednotlivých táborů naleznete ZDE. Pokud chcete svého potomka přihlásit na některý z táborů, kontaktujte přímo Petru Černou prostřednictvím .
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.