Cenu Miloslava Petruska za prezentaci získali organizátoři Noci fakulty a muzea NaFilM

Univerzita Karlova si včera připomněla výročí 670 let od svého založení. Při příležitosti oslav předal rektor UK profesor Tomáš Zima dvěma skupinám studentů Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy.

Letos ocenění hodnotící komise přiřkla organizátorům akce Noc fakulty

Letos ocenění hodnotící komise přiřkla organizátorům akce Noc fakulty
Cena Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy je každoročně udělována za počin, jenž má významný dopad na vytváření pozitivního obrazu UK širokou veřejností. Cena může být udělena jednotlivci či skupině bez ohledu na příslušnost k akademické obci univerzity. Vítěz získává finanční odměnu. Letos ocenění hodnotící komise přiřkla organizátorům akce Noc fakulty a autorům a organizátorům studentského projektu filmového muzea NaFilM.

Festival Noc fakulty

Festival Noc fakulty, který se odehrál na půdě Právnické fakulty UK, byl největším příspěvkem UK k Týdnu vědy a techniky AV ČR v roce 2017. Během akce proběhly přednášky, panelové diskuze a semináře za účasti více než 40 pedagogů a vědců z řad UK, ČVUT a AV ČR. V rámci doprovodného programu, jejž navštívilo na PF UK okolo 2 500 zájemců, se uskutečnilo například vystoupení vědců zapojených do soutěže Science Slam UK, proběhla diskuze o směřování české demokracie či setkání s kandidáty na prezidenta České republiky.

Letos ocenění hodnotící komise přiřkla autorům a organizátorům studentského projektu filmového muzea NaFilM

Letos ocenění hodnotící komise přiřkla autorům a organizátorům studentského projektu filmového muzea NaFilM
Filmové muzeum NaFilM

Filmové muzeum NaFilM je dlouhodobým projektem studentů magisterského a doktorského programu katedry filmových studií FF UK, kteří již čtvrtým rokem otevírají jednotlivé části filmového muzea s cílem vytvoření živého centra pro filmové odborníky i širokou veřejnost. Doposud se studentům podařilo otevřít v centru Prahy dvě výstavy, které jsou hojně navštěvovány českými i zahraničními návštěvníky.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.