Jana Rydlová • foto: Vladimír Šigut • 12. července 2019

Univerzita Karlova hostila závěrečné setkání projektu pro sociální a technologické inovace

Inovace mají v dnešní době neoddiskutovatelný význam. Proto se Univerzita Karlova zapojila do středoevropského projektu Excellence in ReSTI – Excelence v oblasti výzkumu, řízení projektů v oblasti sociálních a technologických inovací. V pondělí 1. července 2019 proběhlo v Karolinu závěrečné setkání účastníků pilotního programu z dvanácti organizací a devíti zemí střední Evropy.

Cílem projektu je vzdělávání a rozvoj manažerských dovedností především mladých lidí, kteří se chtějí technologickým a sociálním inovacím věnovat. Projekt se zároveň snaží vytvořit prostředí pro přenos těchto znalostí a zkušeností. „Excellence in ReSTI je unikátní tím, že kombinuje vzdělávání v projektovém managementu se vzděláváním v oblasti sociálních a technologických inovací. Jedním ze zásadních cílů tohoto programu je zlepšit v organizacích, které se zabývají výzkumem a vývojem, porozumění mezi vědeckými a administrativními pracovníky,“ vysvětlil Jiří Valach, zástupce ředitelky Centra pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT). Vzdělávací moduly pokrývají různé otázky, od vývoje projektů sociálních inovací přes strategii financování a inovativní zdroje financování po marketing a komunikaci.

Na programu závěrečného setkání bylo především zhodnocení projektu, kterého se ujal Gábor Szüdi, zástupce Centra pro sociální inovace ve Vídni. Shrnul cestu, již tým za půl roku urazil, od počátečních idejí po implementaci výsledků. „Dnes slavíme úspěšné završení projektu Excelence v oblasti výzkumu, řízení projektů v oblasti sociálních a technologických inovací. Za dva a půl roku se nám podařilo vytvořit vzdělávací program čítající dvacet kurzů, které mají jejich absolventům pomoci získat prostředky a vést úspěšně inovativní projekty. Dnes slavnostně oceníme prvních třicet absolventů programu ze čtrnácti zemí,“ řekl Gábor Szüdi.

Venceslav Kozarev z Fondu pro aplikovaný výzkum a komunikaci v Sofii poté pohovořil o strategii i výzvách v řízení projektů zaměřených na sociální a technologické inovace v regionu střední Evropy. Martin Marek z konzultační firmy EuroVienna objasnil, jak funguje informační portál, v němž odborníci z předních konzultačních agentur radí zájemcům v otázkách týkajících se evropských projektů. V závěrečné části dostali prostor i další zástupci partnerských organizací. Hlavním tématem panelové diskuze bylo zhodnocení dosavadní práce na e-learningových programech a hledání synergií pro rozvoj vzdělávacích modulů v budoucnu.

„Zapojení Univerzity Karlovy je i do budoucna klíčové, protože vzdělávací program bude jako jeden z prvních provozován na univerzitní platformě MOOC, která umožňuje přístup ke vzdělávání široké veřejnosti z České republiky a ze zahraničí. Naší ambicí je portál rozvíjet i po skončení doby realizace projektu,“ uzavřel Jiří Valach. Reportáž ze závěrečného setkání účastníků pilotního programu z dvanácti organizací a devíti zemí střední Evropy můžete zhlédnout zde.
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.