redakce • foto: Shutterstock • 8. dubna 2020

Univerzita Karlova se podílela na vzniku mobilní aplikace Koronavirus COVID-19

Pokud chcete mít aktuální informace týkající se koronavirové nákazy neustále u sebe, můžete si do svých mobilních zařízení nainstalovat novou aplikaci Koronavirus COVID-19. Ta se stává centrální platformou pro klíčové a aktualizované informace pro občany z důvěryhodných zdrojů (Vláda ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Univerzita Karlova, Masarykova univerzita a experti).

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

Aplikace Koronavirus COVID-19 Obsahuje informace o doporučeních a nařízeních, prevenci, krizové připravenosti, odborné psychologické informace pro různé cílové skupiny a situace, adresář dostupných informačních a krizových linek a on-line zdrojů.

„Důvodem vzniku aplikace bylo přesycení a zahlcení informacemi i fámami z mnoha stran. Příliš velké množství informací totiž omezuje schopnost člověka je vnímat, zpracovávat a racionálně a kriticky vybírat“, vysvětlil rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.

„Důležité je proto mít všechny klíčové a ověřené informace včas a na jednom místě po ruce (v kapse), aplikace se tak stává centrálním bodem pro klíčové informace pro občany ČR i odbornou veřejnost v oblasti koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19“, dodal za organizátory odborný garant aplikace PhDr. Štěpán Vymětal, Ph.D.

Aplikace je zaštítěna Univerzitou Karlovou a vznikla ve spolupráci řady subjektů - psychologického pracoviště MV ČR a GŘ HZS, Psychologického ústavu AV ČR, kateder psychologie FF UK a FSS MUNI, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, společnosti APPSISTO, s.r.o. a dalších.

Obsah aplikace je průběžně doplňován a aktualizován. Aplikace je v současné době dostupná v České a Slovenské republice, na dostupnosti z dalších zemí se pracuje. Aplikace je bezplatná, nekomerční a vznikla na bázi dobrovolnické spolupráce mnoha subjektů. Dostupná je pro mobilní telefony s operačním systémem iOS (iPhone Apple) přes App Store a také pro mobilní telefony s operačním systémem Android prostřednictvím Google Play, kde je nezbytné ji do mobilního telefonu stáhnout pomocí odkazu nebo QR kódu.

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.