redakce • foto: FaF UK v Hradci Králové • 19. května 2020

Koronaviru navzdory. Veletrh bioanalytiky a farmacie proběhl online

Veletrh bioanalytiky a farmacie na půdě Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové (FaF UK) mívá obvykle účast přes 500 studentů. Situace ohledně letošní pandemie koronaviru ovšem nedovolila veletrh uskutečnit v klasické podobě stánků vystavovatelů. Studenti však potřebují vědět, jaké mají po konci studia možnosti uplatnění, a zároveň farmaceutické společnosti potřebují zaměstnance. To byly hlavní důvody, proč se organizátoři rozhodli akci nerušit - proběhla online.

Historicky první online Veletrh bioanalytiky a farmacie se konal ve středu 13. května. Do neobvyklého projektu se zapojilo deset vystavovatelů, kteří plni očekávání z toho, jak bude celá akce probíhat, připravovali propagační materiály tentokrát jen virtuálně. Jelikož studenti stále vypomáhali v lékárnách, aby tak zajistili primární zdravotnickou péči, byla akce zahájena až v podvečer, kdy se přes platformu Zoom, kterou zprostředkovala Univerzita Karlova, z pohodlí svého domova připojilo něco málo přes 100 natěšených návštěvníků.

Po úvodním slově organizátorů a dalších technických pokynech byli studenti rozděleni do deseti virtuálních místností, kdy každá patřila jednomu vystavovateli. Vyslechli si krátkou nabídku a představení farmaceutické společnosti a následně byl prostor na dotazy. Tímto způsobem mohli navštívit vystavovatele z řad lékárenských řetězců, farmaceutického průmyslu a vývoje, marketingu i dalších sdružení.

Po dvou hodinách záludných dotazů, jimž museli zástupci farmaceutických společností čelit, se začaly virtuální místnosti pomalu vyprazdňovat a návštěvníci mohli jít spát s hlavou plnou nových užitečných informací.

Tímto způsobem se podařilo vytvořit jedinečnou alternativu k prezenčnímu Veletrhu bioanalytiky a farmacie. I přesto doufáme, že ji nebude potřeba využít znovu v dalších letech a Veletrh se vrátí do starých kolejí plného koridoru Farmaceutické fakulty, který má svoji unikátní atmosféru.

Farmacie je obor rozsáhlý a vystudovaný farmaceut nemusí pracovat jen v lékárně, ale má spoustu dalších možností uplatnění od výzkumu, přes průmysl, regulatory affairs, market access a klinickou farmacii po státní správu. Veletrh pracovního uplatnění má v kalendáři Spolku českých studentů farmacie pevné místo už 11 let.

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.