Čestnou vědeckou hodnost převzal prof. Ueli AEBI, PhD.

Čestnou vědeckou hodnost doktora honoris causa lékařských věd převzal prof. Ueli AEBI, Phd.. Na toto ocenění byl navržen vědeckou radou 1. LF UK za celoživotní významné dílo v oblasti strukturní, buněčné i molekulární biologie a nanobiologie cytoskeletu, komplexu jaderného póru, nukleoplazmatického transportu, tvorby amyloidu a proteinového designu, jakož i za podporu české vědy a školství a za charitativní činnost. Díky jeho pomoci a finanční podpoře měli možnost někteří naši studenti studovat v zahraničí. Nebylo to jeho první ocenění v České republice. Je mj. i nositelem medaile Gregora Mendela udílené AV ČR. "Je to pro mě velká čest a velké potěšení přijmout toto ocenění od univerzity, která je jednou z nejstarších univerzit v Evropě", řekl profesor Aebi a dodal, "K Čechám mám velmi vřelý vztah zvláště proto, že již od mládí jsem poslouchal české skladatele a četl české spisovatele, ale i z důvodů osobních".

Celý projev ZDE
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.