Diskuse na téma: What can we expect from the EU in the next 10 years?

Celou diskusi uvedl svým projevem prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., rektor Univerzity Karlovy v Praze. Vyzdvihl úspěchy, kterých Univerzita dosáhla v celoevropském i světovém měřítku. Po něm vystoupil Leonard Orban, komisař Evropské komise. Stejně jako i další řečníci po něm vyjádřil přání, aby se Evropská Unie přibližovala stále více ke ideálu jejích zakladatelů. Všichni se shodli na tom, že dívat se do budoucnosti a hádat co bude dál je vždy ošidné. Obzvlášť v době kdy se pokrok nezadržitelně valí kupředu a nikdo není schopen jistě říci co se stane za rok, natožpak za deset let. Velikou otázkou do budoucna bude i to jak se Unie vyrovná s rozšiřováním o nové země. Profesor Jacques Rupnik se pozastavil mimo jiné nad otázkou, kam až se bude současná „Evropa“ rozšiřovat. „V následujících letech se bude muset Evropská Unie postavit problému zda přijmout státy z východní Evropy a riskovat tak napětí na hranicích s Ruskem“, řekl Rupnik. Zároveň uvedl, že EU je vskutku malým zázrakem, za jejím současným fungováním je 50 let trpělivosti a opatrného a uvážlivého vývoje. Na závěr zdůraznil prof. Wolfgang Wessels, že situace je stále otevřená, což vytváří příležitost pro nové členy Unie.


Informační text o katedře ZES FSV UK ZDE!Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.