Vernisáž k výstavě World Press Photo 2007

Co dělá obyčejnou fotografii výjimečnou? Kromě různých aspektů by měla být především pravdivá. I to se snaží prosazovat výstava World Press Photo 2007. Historická budova Karolina bude hostit tuto světoznámou výstavu od 14. září do 7. října. Na úvodní vernisáži, předala zástupkyně Magistrátu cenu Prahy panu Peteru Scholsovi za snímek „hlavičky“ Zinédine Zidana z finálového utkání MS ve fotbale mezi Itálií a Francií.

Mezi mnoha řečníky vystoupil i rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., který vyzdvihl spojení této prestižní výstavy s historickými prostorami Karolina i s Univerzitou samou.


Více o celé výstavě ZDE!
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.