Setkání s Její Královskou Výsostí Princeznou Annou

(16. října 2007) Během své oficiální třídenní návštěvy České republiky, která se uskutečnila na pozvání prezidenta republiky Václava Klause,  si Její Královská Výsost princezna Anna našla čas i na návštěvu UK, aby  se zde setkala se studenty a profesory Alma mater a  při této příležitosti zde slavnostně otevřela nový program Britská specializace. V historických prostorách univerzity ji přivítal rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl CSc. v doprovodu prorektorů a prof. PhDr. Lenky Rovné, vedoucí katedry západoevropských studií Institutu mezinárodních studií FSV

UK, na které se bude Britská specializace vyučovat. Formální část setkání ve Vlasteneckém sále otevřel rektor UK prof. Hampl krátkým projevem, ve kterém vyzdvihl historický význam spolupráce československých a britských univerzit a připomněl, že v současné době je na Univerzitě Karlově zapsáno přes 250 studentů z Velké Británie a desítky dalších každoročně přijíždějí na stáže v rámci evropského programu Erasmus. Rektor Hampl dále připomenul ve svém pozdravu tradici a historii přátelství mezi UK a britskými univerzitami, mj. vstřícné gesto, které umožnilo uprchlým českým studentům po zavření českých vysokých škol v době nacistické okupace dostudovat lékařskou fakultu na britských univerzitách.

V následném vystoupení prof. Rovná představila nově otevíranou Britskou specializaci, která vzniká v rámci magisterských oborů evropská a západoevropská studia na Institutu mezinárodních studií FSV UK. Tuto část návštěvy zakončila krátkým projevem J.K.V. princezna Anna. Připomněla, že na University of London, kde je kancléřkou, byl nedávno otevřen program slovanských studií za účasti prezidenta České republiky Václava Klause, a i proto považuje za čest být nyní na půdě nejstarší středoevropské univerzity a otevírat zde specializaci britskou.

Po podpisu do pamětní knihy Univerzity Karlovy se princezna Anna setkala v neformálním rozhovoru při kávě s pedagogy a studenty britských studií a britskými studenty studujícími na UK. Podle Davida Emlera, doktoranda Institutu mezinárodních studií FSV UK, se princezna živě zajímala zejména o zkušenosti českých studentů UK ze stáží ve Velké Británii a o témata jejich diplomových prací.

Na závěr své návštěvy si princezna Anna prohlédla Velkou aulu Karolina a insignie Univerzity Karlovy.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.