Rektor udělil úspěšným studentům Bolzanovu cenu

Bolzanova cena je prestižní ocenění Univerzity Karlovy, které každoročně získávají soutěžící odborných a vědeckých prací vypracovaných studenty UK - ať už bakalářského, magisterského nebo doktorského programu. Smyslem je ocenit objevné a původní práce s tvůrčím obsahem, v nichž se hodnotí originalita myšlenky, novost přínosu pro rozvoj poznání, kvalita provedení práce (obsahově i formálně) a metodická vyspělost. Udělení cen se osvědčuje diplomem. Hlavním účelem ceny je podpora vědecké činnosti studentů. Laureáty letošní Bolzanovy ceny naleznete: ZDE.

Bernard Bolzano (5. října 1781 Praha – 18. prosince 1848 Praha)

Bolzano byl osvícenec působící na půdě UK na počátku 19. století. Pocházel ze smíšeného manželství (otec Němec, matka Italka). On sám se cítil být Čechem. Zaměřoval se hlavně na studium matematiky a logiky, ale i filozofie a teologie. Ačkoliv se Bolzano stal už ve čtyřiadvaceti letech profesorem náboženství, o čtrnáct let později byl nucen odejít a i později byl stíhán pro své liberální názory, které našly odezvu hlavně v řadách studenstva.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.