Založení společnosti AB PHARMA s.r.o.

Dne 18.12. 2007 byla uzavřena  společenská smlouva o založení společnosti s ručením omezeným - AB PHARMA s.r.o.

Firma bude poskytovat služby v oblasti vývoje a vypracování testů léčiv, která mají být zaregistrována před uvedením na trh. Firma bude využívat výsledků výzkumu a vývoje katedry analytické chemie a katedry biochemie FaF a zkušeností jejich vedoucích pracovníků. Vznikla jako jeden z výstupů projektu CPPT UK – Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy.

Hlavní náplní činnosti společnosti je využití výsledků výzkumu a vývoje na katedře analytické chemie, tj, poskytování služeb výrobcům léčivých přípravků, nutných pro registraci přípravku, spočívajících především ve vypracování analytické části registrační dokumentace. K tomu je nutný vývoj analytických metodik pro hodnocení účinné složky přípravků a jejích rozkladných produktů (liberační testy, bioekvivalenční studie, stabilní studie) s následným vypracováním tzv. validační zprávy k analytickým metodám oveřujícím kvalitu přípravku (obsah účinných látek a nečistot). Další činnosti společnosti využívají výsledků výzkumu dalších kateder FaF UK, zejména v oblasti chirálních separací. AB Pharma s.r.o. bude dále poskytovat odborné konzultační služby dalším subjektům v oblasti farmacie, medicíny, biologoie, mikrobiologie a biotechnologie.

Obchodní společnost zaměřená na komerční realizaci výstupů FaF UK v Hradci Králové má velmi dobré předpoklady úspěšného působení v komerční sféře.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.