Slavnostní setkání u příležitosti udělení Felczakovy a Wereszyckého ceny prof. Janu Křenovi


Přinášíme fotoreportáž ze slavnostního setkání v Karolinu, na kterém prof. Michal Pulaski z Historické fakulty Jagellonské univerzity seznámil přítomné s důvody ocenění prof. Křena, prof. Evy Semotanové a doc. Ondřeje Felcama. Felczakova a Wereszyckého cena je udělována nejlepším pracím o dějinách středoevropského regionu. Je nazvána podle polských historiků Waclawa Felczaka a Henryka Wereszyckého, kteří v minulém století významně přispěli k výzkumu dějin našeho regionu. Od svého počátku v roce 2001 patří mezi nejprestižnější ocenění v oboru historie. V tomto roce bylo oceněno monumentální dílo prof. Křena Dvě století střední Evropy (vydalo nakladatelství Argo v roce 2006). Letošní čestné ocenění získal atlas Kladsko Proměny středoevropského regionu Ondřeje Felcmana (Filozofická fakulta UHK) a Evy Seotanové (Historický ústav AV).Projev prof. Křena
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.