Slavnostní setkání u příležitosti udělení Felczakovy a Wereszyckého ceny prof. Janu Křenovi


Přinášíme fotoreportáž ze slavnostního setkání v Karolinu, na kterém prof. Michal Pulaski z Historické fakulty Jagellonské univerzity seznámil přítomné s důvody ocenění prof. Křena, prof. Evy Semotanové a doc. Ondřeje Felcama. Felczakova a Wereszyckého cena je udělována nejlepším pracím o dějinách středoevropského regionu. Je nazvána podle polských historiků Waclawa Felczaka a Henryka Wereszyckého, kteří v minulém století významně přispěli k výzkumu dějin našeho regionu. Od svého počátku v roce 2001 patří mezi nejprestižnější ocenění v oboru historie. V tomto roce bylo oceněno monumentální dílo prof. Křena Dvě století střední Evropy (vydalo nakladatelství Argo v roce 2006). Letošní čestné ocenění získal atlas Kladsko Proměny středoevropského regionu Ondřeje Felcmana (Filozofická fakulta UHK) a Evy Seotanové (Historický ústav AV).Projev prof. Křena
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.