Výpis článků z archivu za měsíc: Srpen 2019


Výtvarný kurz v botanické zahradě nabízí i relaxaci

Od května vede akademická malířka Lucie Crocro v botanické zahradě Na Slupi výtvarné kurzy. Účastníci na nich odhalují a zachycují krásy rozdílnosti rostlin ve svém osobitém výtvarném vyjádření. Kurzy určené studentům a veřejnosti jsou též o relaxaci a odreagování se...

Pokračování

Marcela Uhlíková, 19. srpna 2019


Jak se studuje v Regensburgu

Eva Budská vypráví o svých zážitcích a zkušenostech získaných na studijním pobytu v rámci programu Erasmus v německém Řezně.

Pokračování

Eva Budská, 15. srpna 2019


Vyhořelému učiteli nepomohou ani prázdniny

Psycholožky Irena Smetáčková a Veronika Pavlas Martanová provedly spolu s dalšími odborníky z Pedagogické a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy výzkum týkající se učitelského vyhoření. Jeho výsledkem je zjištění, že zhruba dvě třetiny českých učitelů prožívají dlouhodobý stres a pětina učitelů trpí syndromem vyhoření.

Pokračování

Jitka Jiřičková, 14. srpna 2019


Katolická církev otevírá archivy k období druhé světové války

Díky rozhodnutí papeže Františka budou příští rok zpřístupněny cenné materiály vatikánských archivů z období pontifikátu papeže Pia XII., tedy let 1939–1958. Badatelé tak budou moci prozkoumat postoje Vatikánu za druhé světové války a na počátku studené války i nově interpretovat některá stanoviska a činy Pia XII., jehož působení mělo nemalý politický přesah a vyvolávalo i po jeho smrti značné kontroverze.

Pokračování

Jana Rydlová, 9. srpna 2019


Jak se studuje v Utrechtu

Michal Kořenář vystudoval nizozemštinu a obecnou lingvistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v Nizozemí strávil celkem dva roky na Erasmu v Utrechtu a studijní stáži v Rotterdamu. Dnes pokračuje jako doktorand na Univerzitě v Readingu a věnuje se hlavně psycholingvistice.

Pokračování

Jana Rydlová, 2. srpna 2019


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.