Výpis článků z archivu za měsíc: Prosinec 2017


Kniha života = šťastné příběhy přeživších

Šestnáct černobílých fotografií a šestnáct životních příběhů přináší fotografická výstava Bena Edena, studenta 3. LF UK. Chce jejím prostřednictvím nedát zapomenout na hrůzu a utrpení holokaustu.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 14. prosince 2017


Lékařská genetika – pohled do budoucnosti

Když bylo v roce 1869 poprvé identifikováno DNA, lékaři a vědci si pravděpodobně ani neuvědomovali význam svého objevu. Právě genetický rozbor má v sobě obrovský potenciál.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 12. prosince 2017


Filozofická fakulta UK hostila konferenci Citová rétorika

Dvacítka teoretiků a historiků literatury společně s filozofy představila o uplynulém víkendu výsledky svého bádání na téma emocí, jejichž dvouznačná povaha přímo vybízí k interdisciplinární rozpravě. Konference probíhala ve dnech 30. 11. až 2. 12. 2017.

Pokračování

Autor: Ondřej Švec, FF UK, 7. prosince 2017


Proč je dobré studovat společenské vědy, ukazuje projekt studentů FSV UK

Milan Kubík v současnosti dokončuje magisterská mediální studia na Fakultě společenských věd UK. Vedle psaní diplomové práce si však najde čas i na projekt Společenské vědy studentům, kterému se věnuje již tři roky. Jeho domovská fakulta jej aktivně nabízí středním školám a gymnáziím po celé České republice.

Pokračování

Autor: Kamila Kohoutová, 7. prosince 2017


Katedra evropských studií FSV UK oslavila dvacetiny

Ve čtvrtek 30. listopadu oslavila Katedra evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy dvacáté výročí svého založení. U této příležitosti proběhla ve Vlasteneckém sále Karolina mezinárodní konference Dvacet let studia západní Evropy a evropské integrace na FSV UK, kterou zahájil rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.

Pokračování

Autor: red., 7. prosince 2017


Pro dárky do Jinonic. Výtěžek z prodeje poputuje do Středoafrické republiky

Uprostřed černého kontinentu leží jeden z nejchudších států světa. Přes deset let pomáhá Středoafrické republice zmítané povstaleckými boji dostat se z toho nejhoršího také česká nezisková organizace Siriri. Její činnost podporuje dlouhodobě i Fakulta humanitních studií UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 6. prosince 2017


Na Ceny Neuron 2017 dosáhli i vědci z UK

Pražská křižovatka se ve středu 6. prosince stala místem udílení prestižních ocenění. Získalo ji sedm osobností a patnáct mladých vědců. S Univerzitou Karlovou je spojeno šest z nich.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 6. prosince 2017


Ocenění pro monografii o chirurgii nervů

Dne 7. listopadu 2017 proběhlo v prostorách Senátu Parlamentu ČR za účasti jeho předsedy Milana Štěcha předání Ceny předsednictva České lékařské společnosti JEP za nejlepší vědecké práce za rok 2016.

Pokračování

Autor: redakce, 5. prosince 2017


Ocenění Česká hlava získali archeolog a matematik z UK

Společnost Česká hlava je spolu s Úřadem vlády České republiky každoročním vyhlašovatelem stejnojmenných cen  ̶  nejprestižnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 4. prosince 2017


Zemřel významný český historik, profesor Josef Petráň

Zemřel významný český historik, profesor Josef Petráň

Pokračování

Autor: Luděk Svoboda, 4. prosince 2017


Výstavu Na film! navštívilo přes 15 tisíc lidí. Prodlužuje se do jara

Pokud jste se nestihli zajít podívat na vznikající muzeum filmu, máte příležitost to napravit. Interaktivní výstava Na film!, která je druhou částí připravovaného filmového muzea, se díky skvělým ohlasům prodlužuje do konce března 2018. Přes 15 000 návštěvníků je zárukou, že zajít na film do Paláce Chicago na Národní, stojí za to.

Pokračování

Autor: Na film!, red., 3. prosince 2017




Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.