Zahájení konference Věda v pohybu pohyb ve vědě

V Malé aule historické budovy Karolina byla slavnostně zahájena mezinárodní studentská vědecká konference Věda v pohybu pohyb ve vědě. Stalo se tak za účasti rektora Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., RNDr. Jana Hendla, CSc., předsedy české kinantropologické společnosti, Doc. MUDr. Jana Hellera, CSc., proděkana pro vnější vztahy FTVS UK a zástupců studentstva z Čech i zahraničí.

Profesor Hampl vyzdvihl důležitost mezinárodní konference tohoto typu a popřál celému podniku mnoho zdaru. Důležitost tohoto počinu podtrhl i doktor Hendl, který to jasně demonstroval na zájmu široké veřejnosti o sport. Nejde už jen o zdokonalování sportovních technik pro zvýšení výkonu, ale pro zdraví a radost ze sportu. Tato a jí podobné akce mají veliký smysl hlavně jako příležitost pro výměnu poznatků, které pak vedou k lepší spolupráci v této oblasti, jak to řekl proděkan FTVS docent Heller. Účastníci zahájení konference pak měli možnost využít komentované prohlídky budovy Karolina.

Konference bude probíhat v budově FTVS UK, José Martího na Praze 6, kde budou své přednášky prezentovat jak naši tak zahraniční studenti. Jejich vystoupení bude hodnotit porota, která pak vybere a ocení nejzajímavější příspěvky. Vyhlášení vítězů proběhne 17. dubna v 19.00 v Písecké bráně, kde bude konference i ukončena.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.