UNIVERZITA KARLOVA HOSTÍ ZASEDÁNÍ UNICA


Ve dnech 15.-16. května 2008 probíhá v historických prostorách Karolina Univerzity Karlovy zasedání ředitelů knihoven univerzitní sítě UNICA. Tato ojedinělá síť sdružuje 41 evropských univerzit a jejím posláním je podpora spolupráce mezi akademickými obcemi napříč celou Evropou. Univerzita Karlova je součástí tohoto uskupení od roku 2002.


Toto setkání probíhá v rámci čtvrtého ročníku komunikačního semináře „Scholarly Communication Seminar“, který probíhá na půdě členských univerzit každé dva roky. Po Madridu, Vídni a Helsinkách, jež toto setkání hostily v minulosti, přinese Praha téma „Partnership in Academic Excellence“ Cílem semináře je sdílet poznatky a zkušenosti z oboru knihovnictví, jeho přínosu pro vědu stejně jako zamyšlení nad rolí evropského knihovnictví za 10 či 50 let.


Sdružení UNICA (Network of Universities from the Capitals of Europe) vzniklo v roce 1996, Univerzita Karlova se stala členem v roce 2002. Jejím posláním je podporovat spolupráci mezi jejími členy napříč Evropou. UNICA také podporuje rozvoj Boloňského procesu a usnadňuje integraci univerzit střední a východní Evropy v evropském vysokoškolském vzdělávacím prostoru. UNICA zprostředkovává stanoviska a názory členských univerzit evropským institucím i národním vládám. Svým členům poskytuje informace o evropských programech a iniciativách a podporuje projekty založené na vzájemné spolupráci. Nabízí také fórum pro reflexi strategických změn v záležitostech výzkumu, vzdělávání a řízení.


V říjnu 2008 bude následovat Generální shromáždění UNICA, kterého se zúčastní rektoři či prorektoři členských univerzit, výbor UNICA, president EUA, vedoucí zahraničních kanceláří členských univerzit a řečník z Evropské komise.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.