V Síni Coriových proběhlo shromáždění "Univerzitní nemocnice – současnost, rizika, vize“

V Síni Coriových proběhlo shromáždění na němž se zástupci akademické obce 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, studenti a zaměstnanci fakultních pracovišť setkali se zástupci ministerstva zdravotnictví. Celou akci zahájil rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., který všem přítomným představil v jaké fázi se nyní nachází jednání o připravované transformaci univerzitních nemocnic.

„Pro univerzitu je tento problém velice důležitý a velice nám vadí, že celému počinu nepředcházela důkladná analýza výhod a nevýhod této transformace,“ řekl prof. Hampl. Nejde jen o problém s podílem univerzity na řízení této zamýšlené akciové společnosti, představitele univerzity také zaráží způsob, jakým bude celá transformace provedena. Prof. Hampl zdůraznil, že z hlediska dlouhodobé stability je potřeba tento problém kvalitně promyslet a vyřešit - ne riskovat.

Se svým příspěvkem pak následoval 1. náměstek ministra zdravotnictví Bc. Marek Šnajdr. Ten se mimo jiné zaměřil na vztah univerzitní nemocnice a univerzity. „Musí dojít k transparentní a oboustranně férovému narovnání a sdílení finančních toků,“ poznamenal Šnajdr. Jeho projev však přítomné příliš nepřesvědčil.Přítomní se shodli na tom, že forma nemocnice, jako příspěvkové organizace, je již překonána. Ovšem je velice nutné uvážlivě hledat nový model. Řečníci se povětšinou se shodli na tom, že forma nemocnice, jako příspěvkové organizace, je již překonána. Ovšem je velice nutné uvážlivě hledat nový model.

Primátor Bém, který se této diskuze také zúčastnil k tomu řekl: „Máme menší strach z osvědčených forem, ale daleko větší strach máme z těch neosvědčených“. Zároveň vyjádřil podporu, kterou Hlavní město vyjádří jakémukoliv konsenzuálnímu řešení.

Na závěr se dostavil i sám ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, který však do diskuze mnoho nového světla nevnesl a jen tak dokumentoval složitost a ožehavost celého problému.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.