VF • 31. března 2004

Čtvrteční demonstrace – jak, kdy a kde se můžete zapojit


Ve čtvrtek 1. dubna ve vyvrcholí protest vysokých škol demonstrací, která začne na Ovocném trhu u budovy Karolina a postupně se přesune k sídlu Parlamentu na Malé Straně. Protestní shromáždění na Ovocném trhu začíná ve 13:00. Na některých fakultách se studenti a pedagogové sejdou již dříve a ke Karolinu zamíří společně.


Ve 12:00 u Faustova domu se sejdou studenti a pedagogové lékařských fakult a jejich průvod dorazí po trase Karlovo náměstí, Spálená, Národní třída, Na příkopě, Havířská, Ovocný trh před 13:00 ke Karolinu. Cestou se k medikům přidají protestující z pedagogické a evangelicko teologické fakulty.


Členové akademické obce Filozofické fakulty vyrazí na Ovocný trh ve12:30 ze sídla fakulty na Palachově náměstí, kde se přidají k protestujícím z dalších fakult.

Na Ovocném trhu budou organizátoři rozdávat plynem nafouknuté balónky, které budou nakonec hromadně vypuštěny u budovy parlamentu. Ti nejaktivnější z demonstrantů budou moci získat též transparent. A kdo bude mít zájem o pomalování obličeje, tomu jeho tvář na místě vyzdobí některá ze studentek vybavených vhodnými barvami.


Ve 13:15 vystoupí s krátkými proslovy předseda univerzitního akademického senátu UK Prof. RNDr. Václav Hampl, MUDr. David Marx, Doc. Martin C. Putna a zástupce olomouckých akademiků Doc. Jiří Štefanides.


Ve 13:45 se shromáždění vydají k Parlamentu. V čele průvodu je neseno velké střádací prasátko. Do kroku vyhrávají hudebníci (každý s hudebním nástrojem je vítán).


Před 14:00 vstoupí průvod na Staroměstské náměstí a v tu chvíli se chystá jedno překvapení. Když se podíváte k radnici, určitě jej nepřehlédnete.

Vzhlede k velikonočním stánkům, bude třeba zpomalit tempo.


Kolem 14:00 průvod kráčí Kaprovou ulicí a následně vstupuje na Mánesův most. Hladinu Vltavy bude brázdit několik je lodiček obsazených studenty a pozdraví průvod na mostě.


Zhruba ve 14:20 bude průvod kráčet Valdštejnskou ulicí a míjet budovu senátu a sněmovny.

V tu chvíli bude zapotřebí z plných plic vyvolávat hesla, pískat a lomozit.


14:30 po průchodu Tomášské ulice průvod zahne doprava a vyjde na horní části Malostranského náměstí.Čelo průvodu se zastaví u morového sloupu na Malostranském náměstí.

Delegace zástupců vysokých škol půjde do Parlamentu předat dopisy a petici.

Ze schodů u morového sloupu krátce promluví za pedagogy Mudr. David Marx, za studenty z Olomouce Lucie Trávníčková a za pražské studenty Adam Šůra.


Před 15:00 se vrací delegace z Parlamentu. V případě zamítnuti pořadavků uvedených v petice (http://praha.tydenneklidu.cz/petice.html), dojde k demonstrativnímu rozbití prázdného střádacího prasátka.


Krátce po 15.00 je demonstrace rozpuštěna.


V 18:00 – 20:00 v kině Perštýn pořádá sdruženi „Agora CE“ veřejnou diskusi o VŠ. Pozvána je i paní ministryně školství Petra Buzková.VF

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.