Prohlášení Univerzity Karlovy
Univerzita Karlova v Praze


Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36


                                                         http://www.cuni.czDne 3. června 2008 se uskutečnilo jednání pověřených zástupců Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity a Univerzity Palackého, zástupců MŠMT s představiteli Ministerstva zdravotnictví ve věci připravovaného zákona o univerzitních nemocnicích.
Předmětem jednání byl návrh paragrafovaného znění zákona, který MZ poskytlo ostatním stranám dne 29. května 2008  s tím, že při posuzování a debatě nad některými ustanoveními došlo k dílčím shodám, u dalších byl naopak konstatován přetrvávající rozpor.
V závěru jednání představitelé MZ oznámili, že dnešní jednání bylo poslední před oficielním předložením paragrafovaného znění návrhu zákona do připomínkového řízení; toto znění nicméně ostatním stranám zašlou předem, mělo by se tak stát přibližně do deseti dnů. Zástupci MŠMT uvedli, že jednání chápou jako čistě konzultační a vyhrazují si právo všechny připomínky, kterým nebylo vyhověno, v připomínkovém řízení znovu uplatnit, a to včetně připomínek zásadních. Zástupci univerzit se k tomuto konstatování připojili s tím, že přetrvává nesouhlas univerzit s formou akciových společností, s dalšími  zásadními otázkami a zejména kategorický nesouhlas s tím, že by mělo dojít k převodu fakultních nemocnic na akciové společnosti před schválením zákona a aniž by tento zákon transformační mechanismus obsahoval.
Zástupci univerzit dále konstatovali, že nebyly projednány všechny konkrétní připomínky a  upozornili, že  proběhlé jednání není v žádném případě možné charakterizovat tak, že došlo ke shodě. 


           
V Praze dne 3.  června 2008


Za správnost:Mgr. Václav Hájek


Tiskový mluvčí UK


Odbor vnějších vztahů


Univerzita Karlova v Praze


tel:                    +420 224 491 248


e-mail:                        pr@cuni.cz
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.