(muk) • 1. dubna 2004

Zlínští studenti neprotestují a chválí vedení


Zlín - Studenti ve starobylých univerzitních městech v České republice pořádají tento týden happeningy, protestují a upozorňují veřejnost na špatné financování vysokých škol. Ve Zlíně si ale vysokoškoláci na nic nestěžují. Protestní akce nepořádají a takzvaný Týden neklidu podporují pouze symbolicky.

Důvod? Baťova Univerzita ve Zlíně má prý podle nich dobré vedení a pedagogové ani studenti malé peníze nijak nepociťují. "Naše univerzita má schopný management, který zajistí, co potřebujeme," vysvětluje Michal Závadský, šéf časopisu zlínských vysokoškoláků Kousek. Školství podle něj peníze potřebuje především na mzdy pedagogů a knižní fondy. Místní studenti ale nemají o protesty zájem. "Zatím se očividně nic neděje. V časopisu jsme psali informace o akcích, ale studenti jsou evidentně chladní," říká o situaci Michal Závadský. Jeho slova potvrzuje například Jan Hanák, student 4. ročníku Fakulty technologické. "Pokud vím, tak se nepodniká nic. Myslím si, že by to stejně nemělo smysl. Studenti v ulicích už dávno nikoho nezajímají, jsou přehlíženi," je přesvědčen Jan Hanák.

Za své kolegy z ostatních vysokých škol, postavila studentská komora akademického senátu UTB.

"Mezi studenty panuje spíše tichý nesouhlas se současným stavem vysokého školství," řekl o situaci na univerzitě předseda studentské komory Daniel Remeš.


KLID. Zlínští studenti se i během Týdne neklidu věnují svým běžným povinnostem.


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.