Profesor PhDr. Jiří Holý, DrSc. laureátem Humboldt Research Award

Profesor PhDr. Jiří Holý, DrSc. z Ústavu české literatury a literární vědy se stal laureátem Humboldt Research Award, kterou každoročně udílí Nadace Alexandra von Humboldta (Alexander von Humboldt-Stiftung). Ocenění je udíleno zahraničním vědcům za jejich dosavadní celoživotní badatelské výkony, jež jsou přínosem pro daný obor a u kterých se očekává, že i nadále budou čelními a aktivními představiteli svých oborů.

Každoročně je uděleno až sto těchto ocenění. Návrh na ocenění smí předložit pouze němečtí akademičtí pracovníci. Navrhovatelem profesora Holého byl Prof. Dr. Walter Koschmal z Universität Regensburg. Ocenění je spojeno s významným finančním obnosem a laureáti jsou pozváni na roční badatelský pobyt ve výzkumné instituci v Německu, kde se zapojí do spolupráce s tamějšími odborníky. Poslání Humboldt Research Award totiž spočívá v podpoře rozvoje mezinárodní vědecké spolupráce.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.