Profesor PhDr. Jiří Holý, DrSc. laureátem Humboldt Research Award

Profesor PhDr. Jiří Holý, DrSc. z Ústavu české literatury a literární vědy se stal laureátem Humboldt Research Award, kterou každoročně udílí Nadace Alexandra von Humboldta (Alexander von Humboldt-Stiftung). Ocenění je udíleno zahraničním vědcům za jejich dosavadní celoživotní badatelské výkony, jež jsou přínosem pro daný obor a u kterých se očekává, že i nadále budou čelními a aktivními představiteli svých oborů.

Každoročně je uděleno až sto těchto ocenění. Návrh na ocenění smí předložit pouze němečtí akademičtí pracovníci. Navrhovatelem profesora Holého byl Prof. Dr. Walter Koschmal z Universität Regensburg. Ocenění je spojeno s významným finančním obnosem a laureáti jsou pozváni na roční badatelský pobyt ve výzkumné instituci v Německu, kde se zapojí do spolupráce s tamějšími odborníky. Poslání Humboldt Research Award totiž spočívá v podpoře rozvoje mezinárodní vědecké spolupráce.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.