Zemřel Josef Reischig, autor snímků z mikrosvěta buněk

13.8.2008, autor: (jis)

Plzeň - Na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni včera zavlál černý prapor.

V neděli 10. srpna totiž zemřel vedoucí zdejšího Ústavu biologie, doc. RNDr. Josef Reischig, CSc. (na snímku). Vědce zná i širší veřejnost z mnoha výstav jeho fotografií z mikrosvěta buněk viditelného jen pod mikroskopem. Snímky však nesloužily jen estetickým účelům, ale dokumentovaly dlouholetý výzkum rakoviny, na kterém se známý plzeňský popularizátor vědy, člen Akademického senátu Lékařské fakulty a Vědecké rady Univerzity Karlovy podílel. „Je to pro nás obrovská ztráta, stále se z této tragické události nemůžeme vzpamatovat,“ shodli se včera kolegové z ústavu biologie. „Josef Reischig měl to štěstí, že mohl vystudovat současně dvě odlišné fakulty, a zvolil si kombinaci věru ne zrovna tradiční - přírodovědeckou fakultu a fakultu tělesné výchovy a sportu. Na jedné straně exaktní věda, na druhé straně schopnost hrát za tým a hrát fair play,“ popsal Josefa Reischiga jeho nejbližší kolega doc. Ing. Jiří Hatina, CSc. „Neměl rád jakýkoli formalismus, slovo porada mělo u něj skoro neslušný nádech. Jeho typický pracovní den vypadal pro nezasvěceného pozorovatele jako nepřetržitý sled improvizací, den trávil prakticky v běhu. Za tím vším se ale skrývala pečlivá rozvaha,“ dodal s dojetím Jiří Hatina.

Poslední rozloučení s docentem Reischigem se uskuteční 19. srpna v 10 hodin v kostele v Plzni-Lobzích.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.