GENERÁLNÍ SHROMÁŽDĚNÍ UNICA ZASEDÁ V SRDCI EVROPY

Od 16. - 18. října 2008 přivítá Univerzita Karlova na své půdě čestné hosty ze sdružení UNICA – evropské sítě, v rámci níž je spojeno 41 evropských univerzit. V těchto dnech totiž proběhne Generální shromáždění UNICA, které se letos díky významnému výročí UK – 660. let od jejího založení – pořádá v Karolinu, historické budově této univerzity. Tohoto zasedání se zúčastní rektoři, prorektoři a vedoucí zahraničních kanceláří členských univerzit a dále výbor UNICA, prezident EUA a řečník Evropské komise. UK tak přivítá celkem 80 lidí z celé Evropy, kteří zde budou diskutovat nad klíčovými tématy, jež se týkají vyššího vzdělávání napříč celou Evropou.


Celou tiskovou zprávu čtěte zde!


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.