„ČESKÉ PŘEDSEDNICTVÍ A LISABONSKÁ SMLOUVA OČIMA EVROPSKÉHO PARLAMENTU“

Tématem diskuze byla velmi aktuální otázka českého předsednictví EU a ratifikační proces Lisabonské smlouvy. Právě Česká republika by měla sehrát důležitou roli při svém předsednictví v nalezení kompromisu a dokončení ratifikace této smlouvy. Ve svých příspěvcích se přednášející zamýšleli nejen nad postavením a budoucností nově předsedajícího státu, ale zaměřili se převážně na základní principy, které jsou pro další fungování Evropské Unie nezbytné. Slova jako zodpovědnost, přímost a spolupráce by se měla v kontextu EU skutečně naplňovat.

Evropská Unie je složena z mnoha států, každý z nich má svoji osobitou historii a prošel si svým vlastním vývojem. I z toho důvodu je mnoho názorů a každý z nich si osobuje být tím pravým. Pozice předsedajícího státu nemůže být pouze příležitostí k získání vlivu a moci, ale naopak má vést k lepšímu pochopení a osvojení si zásad spolupráce mezi jednotlivými státy. Právě v době ekonomické krize se nejlépe ukáže, jak my Evropané spolu umíme spolupracovat.


Shromáždění se zúčastnili:Ínigo Méndez de Vigo (Group of the European People´s Party (Christian Democrats) and European Democrats)

György Scgoöpflin (Group of the European People´s Party (Christian Democrats) and European Democrats)

Adrian Severin (Socialist Group in the European Parliamet)

Anneli Jäätteenmäki (Group of the Aliance of Liberals and Democrats for Europe)

Andrew Duff (Group of the Aliance of LIberals and Democrats for Europe)

Johanes Voggenhuber (Group of the Greens/European Free Aliance)

Sylvia-Yvonne Kaufmann (Confederal Group of the European United Left – Nordic Green Left

Kathy Sinnott (Independence/Democracy Group)

Ashley Mote (Non-attached Members)

Hanne Dahl (Independence)

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.