Stanovisko VR UK ze dne 29. ledna 2009


Vědecká rada Univerzity Karlovy s politováním přijala informaci o tom, že vláda České republiky dne 26. ledna 2009 vzala na vědomí Bílou knihu terciárního vzdělávání.


Vědecká rada s plnou vážností upozorňuje, že případná realizace záměrů obsažených v tomto dokumentu by znamenala zásadní okleštění akademických svobod a samosprávy veřejných vysokých škol a tím přímou negaci jednoho ze základních výdobytků Sametové revoluce.


Vědecká rada dále konstatuje, že tento materiál vykazuje další zásadní nedostatky, nesplňuje standardní požadavky kladené na strategické dokumenty tohoto charakteru a celý proces jeho přípravy nebyl dostatečně transparentní.


Vědecká rada Univerzity Karlovy proto vyzývá vládu České republiky, aby přípravu nového zákona o terciárním vzdělávání zahájila až po odborné a věcné debatě o skutečných potřebách rozvoje vysokoškolského sektoru, které by se akademická obec mohla plnohodnotně zúčastnit.


Vědecká rada podporuje dosavadní kroky a postup vedení UK v záležitosti Bílé knihy terciárního vzdělávání.


Vědecká rada žádá rektora UK, aby o tomto jejím stanovisku informoval rektory ostatních vysokých škol v České republice a předsedu Akademie věd ČR.


Za správnost:Mgr. Václav Hájek
Odbor vnějších vztahů


Univerzita Karlova v Praze


tel:                    +420 224 491 248


e-mail:                         pr@cuni.cz


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.