Kandidátem na nového děkana Přírodovědecké fakulty UK je Prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc.

Akademický senát PřF Univerzity Karlovy zvolil na svém zasedání 18. února 2009 kandidátem na děkana Přírodovědecké fakulty UK Prof. RNDr. Bohuslava Gaše, CSc.

Prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc. byl zvolen počtem 16 hlasů senátorů z celkového počtu 24 přítomných senátorů, jeho protikandidátka, dosavadní studijní proděkanka Doc. RNDr. Dagmar Dzúrová, CSc. získala 7 hlasů, 1 senátor se zdržel hlasování.

Prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc. šel do voleb s programem nazvaným “Výzkumná fakulta,“ který je dostupný na webových stránkách fakulty

Bohuslav Gaš (*1951 v Českém Těšíně) působí na katedře fyzikální a makromolekulární chemie PřF UK jako profesor a vedoucí pracovní skupiny Elektromigrační separační procesy. Do 5. ledna 2009 působil jako prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost UK.

„Oba kandidáti byli velmi kvalitní,“ komentoval volbu nového děkana PřF UK předseda Akademického senátu Mgr. Roman Matoušek. „V konečné volbě zřejmě nakonec převážila snaha zúročit dlouholeté zkušenosti prof. Gaše ve funkci proděkana Přírodovědecké fakulty a prorektora UK pro vědeckou a tvůrčí činnost. Oba kandidáti ve své předvolební kampani představili i tým proděkanů, což není v rámci univerzitních voleb obvyklé. Jeden z faktorů, který se mohl na výsledku volby projevit, byl Gašův tým potenciálních proděkanů sestavený především z relativně mladých perspektivních pracovníků, kteří za sebou mají zkušenost z působení na prestižních zahraničních univerzitách.“

Po uplynutí týdenní lhůty, ve které mohou být vzneseny proti volbě námitky, požádá Akademický senát Přírodovědecké fakulty rektora Univerzity Karlovy o jmenování Prof. RNDr. Bohuslava Gaše, CSc, novým děkanem Přírodovědecké fakulty.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.