Univerzita Karlova hostí mezinárodní konferenci o perspektivách rozšiřování a prohlubování Evropské unie

Dnes byla ve Vlasteneckém sále Karolina Univerzity Karlovy zahájena dvoudenní konference "Prospects of Widening and Deepening of the EU under the Czech Presidency and Further," kterou připravily Katedra západoevropských studií a Institut mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v rámci projektu Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR a společností EU-CONSENT Network of Excellence. Účastníky prvního dne jednání mezinárodní konference na půdě Univerzity Karlovy přivítal rektor UK prof. Václav Hampl. Druhý den rokování o identitě a budoucnosti Evropy se uskuteční v budově Senátu PČR na Valdštejnském náměstí v Praze.

Konference je velmi reprezentativně zastoupena. Své příspěvky zde přednesou přední evropští politologové, sociologové, ekonomové a profesoři evropských univerzit a vědeckých ústavů a také politici vrcholných orgánů státní správy na úrovni Evropské komise a jejích výborů i jednotlivých evropských států:

- Doc. Petr Pithart (bývalý předseda české vlády, bývalý předseda a současný místopředseda Senátu Parlamentu České republiky)

- Wolfgang Wessels, (Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies, EU-CONSENT Network of Excellence)

- Gunilla Herolf (SIPRI, Sweden)

- Iain Begg (profesor, European Institute, London School of Economics)

- Ivo Šlosarčík (Univerzita Karlova, Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies)

- Jacques Rupnik, profesor, politolog

- Loukas Tsoukalis (profesor, Univerzita Athény, poradce prezidenta Evropské komise)

- Lenka Rovná (Univerzita Karlova, Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies)

- Dick Roche (ministr zahraničí Irské republiky)

- Ondřej Liška (ministr školství ČR)

- Tomáš Sedláček (ekonomický poradce premiéra vlády ČR)

- Zdeněk Tůma (guvernér České národní banky)

- Ivan Hodač (tajemník of ACEA, European Automobile Manufacturers’ Association)

- Jiří Dienstbier (senátor, předseda Výboru pro zahraniční vztahy Senátu PČR, bývalý ministr zahraničí a místopředseda federální vlády)

- György Schöpflin (profesor, London School of Economics and Political Science)

Témata, jimž se mezinárodní konference věnuje, jsou rozdělena do těchto okruhů: 1/ Kde jsou hranice Evropy, 2/ Prohlubování a rozšiřování Evropské unie, 3/ Vize pro Evropu – doporučení pro budoucnost, 4/ EU a členské státy, členské státy a EU, 5/ EU jako ekonomický hráč – rozšiřování a prohlubování EU v době ekonomické krize, 6/ EU jako politický hráč, rozšiřování a prohlubování EU a její instituce.

Karolinum, Vlastenecký sál, Univerzita Karlova
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.