UNIVERZITA KARLOVA OTEVÍRÁ UK POINT

V pátek 24. dubna 2009 ve 12:00 hod byl za přítomnosti rektora prof. Václava Hampla slavnostně otevřen UK Point  v Celetné ul. (Celetná 14, Praha 1).

Mgr.Václav Hájek, tiskový mluvčí UK, a rektor UK prof. Václav Hampl

Ke kontaktnímu místu pro studenty v Informačně-poradenském centru UK v Celetné 13 tak přibyl další informační a kontaktní prostor, jehož prostřednictvím chce Univerzita Karlova oslovit také Pražany a návštěvníky hlavního města.

Rektor UK Václav Hampl při této příležitosti řekl: „UK Point – to je vlastně takové pozvání do světa univerzity, který bychom rádi přiblížili široké veřejnosti a připomněli tak, že Univerzita Karlova je důležitou součástí historie a současnosti tohoto města i této země.“

V UK Pointu budou k dispozici univerzitní informační materiály o Univerzitě Karlově a k zakoupení také široký sortiment propagačních předmětů UK. Návštěvníci UK Pointu zde také najdou pozvánky na akce pořádané univerzitou pro veřejnost ad.

Otevírací doba UK Pointu: po-čt 10-17:30 hod, pá: 10-16 hod. Během turistické sezóny bude prodejní doba rozšířena také na soboty a neděle 10-16 hod.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Václav Hájek, tiskový mluvčí

Klára Hamanová

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.cz

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 3 vysokoškolské ústavy, 6 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou a vývojovou nebo další tvůrčí činnost nebo pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita má přes sedm a půl tisíce zaměstnanců, z toho čtyři tisíce akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje přes 49 000 studentů (což je zhruba jedna pětina všech univerzitních studentů v ČR), kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s takřka 660 studijními obory. V bakalářských studijních programech studuje přes 15 500 studentů, v magisterských 26 000 studentů a v doktorských přes 7 000 studentů. Více než 6 000 studentů jsou cizinci. Nejrůznější kursy celoživotního vzdělávání ročně absolvuje přes 15 000 účastníků.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.