Humanitní vědy a Evropa. V Praze bylo zahájeno 5. setkání děkanů evropských humanitních fakult

Do 24. 5. 2009 potrvá v Praze dnes zahájené páté setkání iniciativy „Prague Network“ – sdružení děkanů humanitních fakult Evropy. Děkani těchto fakult se každoročně setkávají od roku 2005, aby diskutovali o aktuálních problémech, které vyplývají především z boloňského procesu strukturování vysokoškolského studia a které souvisejí s mobilitou studentů a akademiků.

Letošní setkání organizuje výkonný výbor Sdružení složený z děkanů filozofických fakult: prof. Carlos Manuel Bernardo Ascenso André, Faculty of Humanities, University of Coimbra, PhDr. Michal Stehlík, Ph.D., Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, a prof. Miljenko Jurković Ph.D., Faculty of Humanities & Social Sciences, University of Zagreb.

Účast potvrdil rekordní počet dvaadvaceti děkanů či proděkanů. Zároveň jsou jako hosté přítomni zástupci univerzit z Jižní Afriky a USA.

Hlavním tématem jednání bude tentokrát postavení humanitních věd v kontextu evropského výzkumu a vývoje. Systém podpory vědy prochází změnami v celé Evropě a také v České republice byl v posledních několika letech předmětem velkých diskusí. Zároveň je připravována tzv. „Pražská deklarace“ upozorňující na nezastupitelnost humanitních a společenských věd ve společnosti. Sdružení děkanů evropských humanitních fakult chce varovat před jednostranným vnímáním výzkumu, vývoje a vzdělání všeobecně jako vypočitatelných ekonomických ukazatelů. Dalším tématem budou možnosti společných studijních programů, kde je již připravováno několik společných projektů, a to i za účasti pražské fakulty.

Setkání je součástí oficiálních akcí českého předsednictví Radě Evropy 2009 a zároveň jej zaštítil i rektor Univerzity Karlovy.

Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta pr@ff.cuni.cz

nám. Jana Palacha, 116 38 Praha 1 tel: 221 619 364, fax: 221 619 310

Praha 19. 5. 2009

www.prague-network.org

pr@ff.cuni.cz
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.