ThLic. Prokop Brož, Th.D. - kandidát na funkci děkana KTF UK


Akademický senát Katolické teologické fakulty na zasedání  dne 15. června 2009 zvolil ThLic. Prokopa Brože, Th.D. kandidátem na funkci děkana Katolické teologické fakulty.


Kandidáti pro volbu kandidáta KTF UK byli navrženi dva:


ThLic. Prokop Brož, Th.D. a PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D.


Aby byl budoucí děkan KTF zvolen, bylo potřeba nejméně 7 hlasů členů fakultního senátu. V prvním kole ani jeden z navržených kandidátů potřebný počet hlasů nezískal.


Výsledek prvního kola:

Bylo vydáno a odevzdáno 11 hlasovacích lístků

ThLic. Prokop Brož, Th.D. získal 6 hlasů,

PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D. získal 4 hlasy.

Jeden člen senátu se hlasování zdržel.

Do druhého kola postoupil ten navržený kandidát, který získal vyšší počet hlasů, tedy ThLic. Prokop Brož, Th.D.

Ve druhém kole byla volba úspěšná a AS KTF UK zvolil nástupce prof. Ludvíka Armbrustra ve funkci děkana KTF.


Výsledek druhého kola:


Bylo vydáno a odevzdáno 11 hlasovacích lístků

ThLic. Prokop Brož, Th.D. získal 8 hlasů.

Tři členové senátu se hlasování zdrželi.


Osoba zvolena Akademickým senátem fakulty před tím, než bude jmenována rektorem UK, potřebuje získat od Kongregace pro katolickou výchovu ve Vatikánu "nihil obstat" nebo "schválení". Žádost o toto "nihil obstat" podává kongregaci Velký kancléř fakulty, kterým je pan arcibiskup Miloslav kardinál Vlk. Děkana Katolické teologické fakulty jmenuje rektor Univerzity Karlovy (do jmenování se zvolenému proto říká kandidát na funkci děkana).


Zbývá už jenom dodat, že čtyřleté funkční období nynějšímu děkanovi prof. Ludvíku Armbrustrovi začalo 17. února 2006. Prokop Brož by měl tedy být jmenován nástupcem ve funkci děkana od 17. února 2010.


Mgr. Daniel Feranc

Předseda komise pro volbu kandidáta na funkci děkana KTF UK
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.