Rektor UK Václav Hampl obdržel Svatováclavskou medaili za aktivní dlouhodobou podporu nekomerčních projektů

Fanfáry pro žestě a varhany zahájily 30. září v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě XI. ročník Svatováclavského večera. Jeho součástí bylo kromě koncertu duchovní hudby a slavnostního podepsání Memoranda MENE TEKEL také předání pamětních Svatováclavských medailí. Držitelem jedné z nich se stal také rektor Univerzity Karlovy Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

foto©Jiří Nedvěd

Letošní XI. ročník Svatováclavského večera byl věnován stále aktuálnímu boji proti totalitě, zlu a násilí. Pamětní Svatováclavskou medailí jsou oceňováni vrcholní představitelé významných institucí, kteří svou aktivní podporou a osobní účastí dlouhodobě podporují nekomerční projekty, jejichž posláním je připomínání a zveřejňování odkazu obětí a hrdinů novodobých dějin – politických vězňů.

foto©Jiří Nedvěd

foto©Jiří Nedvěd

Letošními laureáty pamětní medaile svatého Václava jsou Jure Knezović, prezident Inter-ASSO (mezinárodní asociace bývalých politických vězňů a obětí komunismu), MUDr. Pavel Bém, primátor hl. m. Prahy, Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., rektor Univerzity Karlovy a PhDr. Pavel Žáček, Ph.D., ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.

foto©Jiří Nedvěd

Svatováclavskou medaili za rok 2009 předali navrženým laureátům J. E. kardinál Miloslav Vlk, předseda Ekumenické rady církví v ČR ThDr. Pavel Černý Th.D. a předsedkyně Konfederace politických vězňů ČR MUDr. Naděžda Kavalírová.

foto©Jiří Nedvěd

foto©Jiří Nedvěd

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.