Rozvoj je nedílně spojen s tradicí


„Univerzita Karlova jako mezinárodně ukotvená instituce špičkové vědy a výuky, jako místo atraktivní a přívětivé pro své studenty i pracovníky s moderním zázemím a vybavením,  jako sebevědomé a soudržné kulturní společenství, to je vize, se kterou předstoupil na předvolebním setkání jediný kandidát na funkci rektora, prof. Václav Hampl.


Stávající rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. Václav Hampl seznámil ve čtvrtek 15. října 2009 na předvolebním zasedání Akademického senátu UK veřejnost a členy univerzitní obce s hlavními body svého programu pro kandidaturu na příští volební období. Setkání se konalo týden před vlastním konáním volby.


Prof. Hampl se ve svém vystoupení věnoval tématům společného poslání akademické obce a vyhnul se tak parafrázování tezí volebního programu, které jsou téměř již čtyři měsíce zveřejněny a které prodiskutoval s fakultními senáty. Pět klíčových pojmů budoucího programu – otevřenost, dynamika, kvalita, autonomie a znalosti - nebylo vybráno náhodně, tvoří anagram odkaz. Univerzita by se podle kandidáta měla stát symbolem stability, kreativity a odpovědnosti podložené kompetencemi.


Termín podávání přihlášek pro kandidaturu na funkci rektora uplynul 23. září 2009 a do té doby došlo devět návrhů akademických senátů fakult a tři podpůrná stanoviska, která všechna navrhovala jediného kandidáta. Stejně jako v roce 2005 připravil Akademický senát program předvolebního zasedání, během kterého se kandidát představil.


P.K.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.