Rozvoj je nedílně spojen s tradicí


„Univerzita Karlova jako mezinárodně ukotvená instituce špičkové vědy a výuky, jako místo atraktivní a přívětivé pro své studenty i pracovníky s moderním zázemím a vybavením,  jako sebevědomé a soudržné kulturní společenství, to je vize, se kterou předstoupil na předvolebním setkání jediný kandidát na funkci rektora, prof. Václav Hampl.


Stávající rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. Václav Hampl seznámil ve čtvrtek 15. října 2009 na předvolebním zasedání Akademického senátu UK veřejnost a členy univerzitní obce s hlavními body svého programu pro kandidaturu na příští volební období. Setkání se konalo týden před vlastním konáním volby.


Prof. Hampl se ve svém vystoupení věnoval tématům společného poslání akademické obce a vyhnul se tak parafrázování tezí volebního programu, které jsou téměř již čtyři měsíce zveřejněny a které prodiskutoval s fakultními senáty. Pět klíčových pojmů budoucího programu – otevřenost, dynamika, kvalita, autonomie a znalosti - nebylo vybráno náhodně, tvoří anagram odkaz. Univerzita by se podle kandidáta měla stát symbolem stability, kreativity a odpovědnosti podložené kompetencemi.


Termín podávání přihlášek pro kandidaturu na funkci rektora uplynul 23. září 2009 a do té doby došlo devět návrhů akademických senátů fakult a tři podpůrná stanoviska, která všechna navrhovala jediného kandidáta. Stejně jako v roce 2005 připravil Akademický senát program předvolebního zasedání, během kterého se kandidát představil.


P.K.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.