Univerzita si připomněla smrt Jana Palacha

Vzpomínkové shromáždění ke 41. výročí úmrtí Jana Palacha zorganizované Studentskou radou Filozofické fakulty UK se konalo včera za velké nepřízně počasí. Přesto se před budovou Filozofické fakulty sešlo několik desítek studentů a pedagogů, kteří si vyslechly projevy rektora UK profesora Václava Hampla a proděkana Filozofické fakulty Jiřího Gregora. Památku bývalého studenta UK, který se zapálil na protest proti okupaci země vojsky Varšavské smlouvy, uctili minutou ticha.


Rektor Václav Hampl ve své řeči vyzdvihl, že: "svoboda je naprosto fundamentální charakteristikou člověka" a ačkoli žijeme ve svobodnějším období je naší povinností si ji nenechat omezovat. Proděkan pro rozvoj Filozofické fakulty Jiří Gregor vyzval přítomné, aby podobně jako Palach: "přijali alespoň část odpovědnosti konat dobré pro tento stát, pro tuto společnost, pro tento svět. Pokud každý z nás část odpovědnosti přijme, bude v této zemi zcela jistě lépe."


Pietní vzpomínce předcházelo promítání dokumentárního snímku Tryzna (1969), který zachycuje ohlasy na smrt Jana Palacha v Bratislavě, Brně a Praze.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.