Slavnostní předání funkce děkana 3. LF UK

Rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl předal včera na slavnostním zasedání 3. LF UK v prostorách Vlasteneckého sálu nově jmenovanému představiteli lékařské fakulty prof. MUDr. Michalu Andělovi, CSc. symbol děkanské hodnosti - řetěz.


Bývalý děkan Bohuslav Svoboda ve svém projevu zmínil úspěchy fakulty v oblastech vědy i vzdělávání a naznačil, že do budoucna bude nutné výuku mediků více propojit s praxí, neboť podle jeho názoru obory jako je intervenční kardiologie vyžadují nejen teoretické znalosti, ale i manuální dovovednosti. „S třetí fakultou bych šel krást koně,“ zakončil profesor Svoboda vyznáním své sounáležitosti s fakultou svůj poslední projev ve funkci děkana.


Nastupující děkan Michal Anděl vyzvihl specifiku třetí lékařské fakulty, která se: "Hledáním nových způsobů výuky medicíny vhodných pro třetí tisíciletí, pustila přinejmenším na české úrovni, po velmi nevyšlapaných cestách.“  Za jeden z nezbytných kroků považuje děkan Anděl v budoucnosti porovnání výuky s výukou na lékařských fakultách v Německu a Rakousku, a překonání vlastních limitů tak, aby úroveň byla srovnatelná s Vídní, Berlínem či Mnichovem. Anděl uvedl, že: „internacionalizace se bude týkat nejen srovnání, ale i možností pro personální politiku či studium.“

P.K.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.