Anne Hudson převzala titul doktor honoris causa


Přední britská medievistka, emeritní profesorka Univerzity v Oxfordu, Anne Hudson převzala 22. března 2010 titul doktor honoris causa historických věd. Slavnostní udělení proběhlo ve Velké aule Karolina.

Profesorce Hudson byl udělen čestný doktorát za příspěvek k osvětlení počátků evropské a české reformace, vztahu wyclifismu a husitství i dějin oxfordské univerzity a Univerzity Karlovy.Zvukový záznam z promoce ve formátu MP3Profesorka Dr. Anne Hudson, FBA, působila dlouhá léta jako Fellow a Tutor v Lady Margaret Hall v Oxfordu a jako profesorka středověké angličtiny na oxfordské univerzitě. Celoživotně se zabývala především výzkumem a studiem anglických spisů, připisovaných filozofovi, teologovi a ranému oxfordskému reformátorovi Johnu Wyclifovi. Většina středověkých rukopisů jeho děl je dodnes zachována v našich rukopisných sbírkách, které prof. Hudson studovala. Již před rokem 1989 se seznamovala s těmito rukopisy při studijních pobytech v knihovách a archivech. Poznávala i české vědecké prostředí, které začala podporovat zasíláním publikací, zvaním českých účastníků na mezinárodní konference a doporučováním studentů na stáže v Anglii.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.