Anne Hudson převzala titul doktor honoris causa


Přední britská medievistka, emeritní profesorka Univerzity v Oxfordu, Anne Hudson převzala 22. března 2010 titul doktor honoris causa historických věd. Slavnostní udělení proběhlo ve Velké aule Karolina.

Profesorce Hudson byl udělen čestný doktorát za příspěvek k osvětlení počátků evropské a české reformace, vztahu wyclifismu a husitství i dějin oxfordské univerzity a Univerzity Karlovy.Zvukový záznam z promoce ve formátu MP3Profesorka Dr. Anne Hudson, FBA, působila dlouhá léta jako Fellow a Tutor v Lady Margaret Hall v Oxfordu a jako profesorka středověké angličtiny na oxfordské univerzitě. Celoživotně se zabývala především výzkumem a studiem anglických spisů, připisovaných filozofovi, teologovi a ranému oxfordskému reformátorovi Johnu Wyclifovi. Většina středověkých rukopisů jeho děl je dodnes zachována v našich rukopisných sbírkách, které prof. Hudson studovala. Již před rokem 1989 se seznamovala s těmito rukopisy při studijních pobytech v knihovách a archivech. Poznávala i české vědecké prostředí, které začala podporovat zasíláním publikací, zvaním českých účastníků na mezinárodní konference a doporučováním studentů na stáže v Anglii.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.