BIOCEV postupuje dál


Projekt BIOCEV (biotechnologické a biomedicínské centrum výzkumu ve Vestci), společný projekt Univerzity Karlovy a šesti ústavů Akademie věd ČR, splnil všechna potřebná hodnotící kritéria a byl MŠMT zařazen do dalšího, mezinárodního kola hodnocení. Na tiskové konferenci o tom informovali zástupci obou hlavních institucí.

Realizace projektu BIOCEV byla zahájena 1. 1. 2008.  Slavnostní podpis partnerské smlouvy se uskutečnil ve Vlasteneckém sále Karolina 10. 11. 2009.  O šest dní později byla předána žádost o dotaci MŠMT. V lednu 2010 byli zástupci projektu informováni, že žádost splnila formální náležitosti a postoupila do dalšího kola hodnocení.

V národním kole byla žádost hodnocena z hlediska aplikačního a inovačního potenciálu, přiměřenosti rozpočtu, finanční udržitelnosti a případných synergií. I zde BIOCEV uspěl a byl MŠMT zařazen do dalšího, mezinárodního, hodnocení. Hodnotící zprávu obdrželi realizátoři projektu na konci března, proto v době konání tiskové konference nebyly známy ještě všechny podrobnosti a připomínky. Připomínky, které musí být v žádosti zohledněny do jejího červencového odeslání Evropské komisi, se týkají zejména rozšíření zahraniční spolupráce a spolupráce s regionálními a místními orgány. Na obou připomínkách se již pracuje stejně jako na rozšíření koordinace s jinými projekty plánovanými v ČR – v tomto případě byl navázán kontakt s brněnským projektem CEITEC (středoevropský technologický institut).

„V hodnotící zprávě nás potěšily velmi pochvalné formulace o odbornosti vědeckého týmu projektu a výroky o citovanosti leaderů výzkumných skupin i dalších pracovníků, jež je na velmi slušné mezinárodní úrovni,“ řekl rektor UK prof. Václav Hampl. Rovněž zmínil pozitivní vyjádření hodnotitelů o silném zázemí projektu v Univerzitě Karlově, která je líhní perspektivních doktorandů. Podle expertů by měl být ovšem projekt přístupný i absolventům dalších vysokých škol jak z ČR, tak ze zahraničí.

Rozhodnutí Evropské komise by mělo být známo na přelomu roku 2010/2011.

Více informací o projektu BIOCEV.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.