Akademický rok 2009/2010 slavnostně zakončen


Valdštejnská zahrada Senátu hostila 30. června 2010 členy akademické obce, kteří se přišli rozloučit s akademickým rokem 2009/2010. Zahradní slavnost uspořádal Spolek absolventů a přátel Univerzity Karlovy – Carolinum již pošestnácté, letos ve spolupráci s Výborem pro zdravotnictví a sociální politiku zastoupeným jeho předsedkyní RNDr. Alenou Palečkovou.

I tentokrát se nad prostory zahrady na chvíli zatáhlo. Bouřka, která v posledních letech setkání tradičně provází, se však naštěstí nedostavila, a tak Sella terrena zůstala vyhrazena jen pro řečníky. Zamyšlení nad uplynulým akademickým rokem nazvané „Takoví jsme byli“ pronesl rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.  Zdůraznil zejména dvacetileté výročí svobody v České republice a akademických obcích vysokých škol, připomněl i udělení čestného doktorátu Adamu Michnikovi, návštěvu papeže Benedikta XVI. a další významná setkání. Ve svém proslovu dále zmínil, že uplynulý rok byl spojen s problematikou řešení financování vysokého školství.

Děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Michal Stehlík, PhD., vystoupil se zamyšlením na téma „Humboldtův rok – výzva pro budoucí studenty“, Ing. Bc. Ivan Noveský, předseda představenstva společnosti COFET, upozornil na důležitost finanční gramotnosti jako součásti důchodové reformy.

Celým večerem provázel prof. Ing. Ivan Wilhelm, CSc., emeritní rektor UK a předseda spolku Carolinum, atmosféru zpříjemňovala hudba v podání Dixielandu 1.LF UK.

(Lucie Kettnerová)

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.