14. září 2010

UK s přehledem zvítězila v desátém ročníku Cen za chemii, farmacii a lékařství

Studenti Univerzity Karlovy v Praze získali téměř všechny Ceny za chemii, farmacii a lékařství, které dnes předal velvyslanec Francie Pierre Lévy společně s profesorem Jean-Marie Lehnem, nositelem Nobelovy ceny za chemii 1987 a profesorem na College de France. Slavnostního udílení na Francouzském velvyslanectví v Praze se zúčastnil i rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. Václav Hampl.

Soutěž studentů organizuje Francouzské velvyslanectví v České republice společně s partnerskými podniky Rhodia CR, Sanofi-Aventis a Pierre Fabre Médicament.  

Po celonárodní soutěži a po ústních prezentacích před komisemi francouzsko-českých odborníků  byli z každého oboru vyhodnoceni z kandidátů reprezentujících zúčastněné univerzity, 3 studenti s nejlepší vědeckou prací uskutečněnou v rámci jejich doktorského či magisterského studia.  Těchto 9 oceněných studentů získá od partnerských společností finanční odměny v částkách od 10.000 do 70.000,- Kč a navíc Francouzské velvyslanectví přidělí vítězům 1. a 2. ceny v každé kategorii  stipendium francouzské vlády na 1 1měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.Ceny za lékařství

1. místo Petr FÁBERA, UK

2. místo Lenka LEDVINOVÁ, UK

3. místo Jan SVÍTIL, UK

Lukáš ŘEHOŘ, Martin SVATOŇ UK

Ceny za chemii

1. místo Jiří KALETA, MU

2. místo Ivan ŘEHOŘ, UK

3. místo Eva KAFUŇKOVÁ , UK

Ceny za farmacii

1. místo Zuzana ANTOŠOVÁ, VŠCHT

2. místo Eliška BÍLKOVÁ, UP

3. místo Lucie MUSILOVÁ , UK


Blahopřejeme všem oceněným.
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.