UK s přehledem zvítězila v desátém ročníku Cen za chemii, farmacii a lékařství

Studenti Univerzity Karlovy v Praze získali téměř všechny Ceny za chemii, farmacii a lékařství, které dnes předal velvyslanec Francie Pierre Lévy společně s profesorem Jean-Marie Lehnem, nositelem Nobelovy ceny za chemii 1987 a profesorem na College de France. Slavnostního udílení na Francouzském velvyslanectví v Praze se zúčastnil i rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. Václav Hampl.

Soutěž studentů organizuje Francouzské velvyslanectví v České republice společně s partnerskými podniky Rhodia CR, Sanofi-Aventis a Pierre Fabre Médicament.  

Po celonárodní soutěži a po ústních prezentacích před komisemi francouzsko-českých odborníků  byli z každého oboru vyhodnoceni z kandidátů reprezentujících zúčastněné univerzity, 3 studenti s nejlepší vědeckou prací uskutečněnou v rámci jejich doktorského či magisterského studia.  Těchto 9 oceněných studentů získá od partnerských společností finanční odměny v částkách od 10.000 do 70.000,- Kč a navíc Francouzské velvyslanectví přidělí vítězům 1. a 2. ceny v každé kategorii  stipendium francouzské vlády na 1 1měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.Ceny za lékařství

1. místo Petr FÁBERA, UK

2. místo Lenka LEDVINOVÁ, UK

3. místo Jan SVÍTIL, UK

Lukáš ŘEHOŘ, Martin SVATOŇ UK

Ceny za chemii

1. místo Jiří KALETA, MU

2. místo Ivan ŘEHOŘ, UK

3. místo Eva KAFUŇKOVÁ , UK

Ceny za farmacii

1. místo Zuzana ANTOŠOVÁ, VŠCHT

2. místo Eliška BÍLKOVÁ, UP

3. místo Lucie MUSILOVÁ , UK


Blahopřejeme všem oceněným.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.