Slavnostní podpis prodloužení hostující profesury germanistiky


Ujednání o prodloužení stálé hostující profesury germanistiky na UK FF na další tři roky dnes podepsal rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl společně s rektorem partnerské Univerzity Kostnice prof. Dr. Ulrichem Rüdigerem. Jedná se již v pořadí o šesté období hostující profesury germanistiky na Ústavu germánských studií. Od roku 1996 se v této pozici vystřídali např. bývalý rektor univerzity v Kostnici prof. Gerhart von Graevenitz nebo prof. Dr. Almut Todorow, přední odbornice na dějiny literatury a komunikace 20. století. Univerzita Kostnice recipročně obsazuje místo stálé hostující profesury v oboru politologie odoborníkem z Univerzity Karlovy (v Kostnici působil např. prof. Potůček, doc. Plechanovová z FSV).

Hostující profesura germanistiky na Ústavu germánských studií (ÚGS FF UK) probíhá již více než jedno desetiletí. Zaměřuje se na literární disciplíny, které ústav vlastními silami nebyl schopen pokrýt, především na medievistiku, teorii a metodologii literární vědy a tematicky zaměřené, doplňkové přednášky a semináře k vybraným problémům dějin novodobé německé literatury. Hostující profesor je doprovázen asistentem, který po blokových přednáškách vede příslušné semináře po celý semestr. ÚSG během této doby začlenil tento typ výuky do svého běžného chodu, tvoří nedílnou součást jeho výukového programu.

Delegace z univerzity v Kostnici během svého pobytu na UK navštíví rovněž Matematicko-fyzikální fakultu a Fakultu sociálních věd.

Přehled meziuniverzitní spolupráce Univerzity Karlovy s Univerzitou v Kostnici

Dohoda mezi oběma univerzitami byla podepsána v Praze 8. října 1991 a mezi participující fakulty patří FF, FSV, PF, MFF, FTVS, PedF. Obory: právo, germanistika, historie, sociologie, archeologie, slavistika, česká literatura, anglistika, politologie, archeologie, masová komunikace, knihovnictví, komputační linguistika, informatika, matematika, statistika, ekonomie

P.K.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.