Ministr školství Josef Dobeš zavítal na Univerzitu Karlovu


Ministr školství Josef Dobeš přijal pozvání rektora UK prof. Václava Hampla a v jeho doprovodu navštívil některá pracoviště na Přírodovědecké fakultě a Filozofické fakultě, prohlédl si historické prostory Karolina a diskutoval nad aktuálními problémy vysokého školství.

Návštěvu Univerzity Karlovy zahájil ministr Dobeš na pražském Albertově, kde sídlí Přírodovědecká fakult UK. Zde byl očekáván děkanem prof. RNDr. Bohuslavem Gašem, CSc., a dalšími zástupci fakulty. Jako první ministrovi prezentovala výsledky své práce Mgr. Jana Roithová, Ph.D., z katedry organické a jaderné chemie, která získala prestižní juniorský grant ERC - Starting Grant ERC ISORI (Ion Spectroscopy of Reaction Intermediates, Iontová spektroskopie reakčních intermediátů) ve výši 1 294 800 Euro na dobu 60 měsíců trvání projektu. Jana Roithová uspěla s návrhem unikátní aparatury složené z několika propojených hmotnostních spektrometrů a tzv. studené pasti na reakční meziprodukty. Ministr si prohlédl i další odborná pracoviště fakulty. Představeny mu byly rovněž plány na výstavbu nového fakultního kampusu přímo na Albertově.

Jak široké a přitom jedinečné spektrum oborů nabízí Univerzita Karlova, měl ministr školství příležitost poznat na Filozofické fakultě, která jako jediná v České republice poskytuje studentům vzdělání v oboru egyptologie. Ministr Dobeš se z úst prof. PhDr. Ladislava Bareše, CSc., ředitele Českého egyptologického ústavu, dozvěděl zajímavé informace o tomto unikátním studijním oboru, publikačních aktivitách ústavu i výzkumu v archeologické lokalitě Abúsír. Rektor UK Václav Hampl pozval ministra také historických prostor Karolina, kde mu mj. ukázal tradiční insignie používané při slavnostních příležitostech. V závěru setkání ministr školství s rektorem UK a dalšími představiteli univerzity zasedli ke společnému stolu, aby diskutovali nejen o Univerzitě Karlově, ale i o některých aktuálních problémech vysokého školství.

Další fotografie z návštěvy ministra školství Josefa Dobeše na Univerzitě Karlově

(Lucie Kettnerová)

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.