Zápisky z archeologické výpravy do Abúsíru

Jen co archeolog Českého egyptologického ústavu FF UK Jan Turek doma vyklepal písek z bot, který tam nasbíral při expedici v Súdánu, vypravil se za svými kolegy do Egypta do oblasti Abúsír. Jak probíhají archeologické práce v této lokalitě, můžete nyní pravidelně sledovat na jeho blogu.

30. dubna 2015

První pozdrav z Egypta

Zápisky z archeologické výpravy do Súdánu

Vypravte se s archeologem Českého egyptologického ústavu FF UK Janem Turkem na expedici do Súdánu. S jeho blogem se vydáte na sever země do lokality Usli na území historické Núbie, kde vědci pátrají po pozůstatcích starověkých kultur.

24. března 2015

Poslední zpráva už z domova

13. března 2015

Expedice funguje jako jedna velká rodina

12. března 2015

Zvýšená míra komunikace celou expedici oživila

9. března 2015

Ahoj, přátelé dobrého jídla!

6. března 2015

Znovu u Nilu

4. března 2015

Ahoj doma!

2. března 2015

Expedice v Usli se rozšířila o nového člena
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.