Výpis článků z archivu za měsíc: Říjen 2016


Listopad ve znamení vědy

Fotograf Petr Jan Juračka i moderátor Daniel Stach. Osobnosti a vědci UK se účastní festivalu Týden vědy a techniky AV ČR, ve kterém se od 1. do 13. listopadu uskuteční na 600 akcí po celé České republice. Vstup na veškerý program festivalu je zdarma.

Pokračování

red., 31. října 2016


Studenti podpořili rektory na Hradčanském náměstí

V pátek 28. října se na Hradčanském náměstí sešli rektoři a prorektoři předních českých univerzit a vysokých škol a zástupci studentských spolků, aby si u sochy Tomáše Garrigua Masaryka připomněli 98. výročí vzniku Československé republiky.

Pokračování

red., 28. října 2016


Začal čtvrtý Izraelský týden na Univerzitě Karlově

V pondělí 24. října byl zahájen již čtvrtý Izraelský týden na Univerzitě Karlově. Tématem letošního ročníku jsou perspektivy izraelských studií v České republice. Akce je již tradičně pořádána Pražským centrem židovských studií, které vzniklo roku 2012 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Pokračování

Kamila Špinarová, 27. října 2016


Nové bistro na Pedagogické fakultě láká na kvalitní kávu

Bistro na Pedagogické fakultě citelně chybí. Jeho novým provozovatelem bude Café Therapy se sídlem ve Školské ulici. Jak bude vypadat nový bufet, co bude nabízet a hlavně – kolik to bude stát? Na to jsme se zeptali provozovatelů Jakuba Janyšky a Samuela Bachmanna.

Pokračování

Tereza Bušová, 26. října 2016


Philip Zimbardo učil studenty bojovat se zlem

Ve středu 19. října se v Aule Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy uskutečnila přednáška profesora Philipa Zimbarda. Jeden z nejvýznamnějších sociálních psychologů pronesl v anglickém jazyce přednášku na téma My Journey of Exploring Human Nature to Inspiring Heroic Social Action. Přednášku na Pedagogické fakultě UK zahájil profesor Stanislav Štech, náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, který stručně představil Zimbardovu práci a oblasti jeho zájmu.

Pokračování

Tereza Bušová, 21. října 2016


Velká oslava archeologie potřetí

V sobotu 15. října se na více než 60 místech České republiky sešli archeologové, antropologové, egyptologové, památkáři a další odborníci, aby se podělili s veřejností o své poznatky a radost z poznávání minulosti. Jak se letošní ročník Mezinárodního dne archeologie povedl a v čem byl jiný než ty předchozí? Na to jsme se zeptali archeologů dr. Pavla Titze z Ústavu pro klasickou archeologii a Národního muzea a doc. Miroslava Popelky, ředitele Ústavu pro archeologii FF UK.

Pokračování

Stanislava Kučová, 17. října 2016


Rotunda sv. Václava na MFF UK je zachráněna pro další generace

Závěrečnou konferenci k ukončení projektu MFF UK Záchrana rotundy sv. Václava na Malostranském náměstí v Praze, která se konala 12. října v historickém refektáři původního jezuitského profesního domu, slavnostně zahájili rektor UK prof. MUDr. Tomáš Zima, velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner a děkan MFF UK prof. RNDr. Jan Kratochvíl, CSc. Rotunda sv. Václava vydala archeologům spoustu poznatků, ale některá svá tajemství si přece jen ponechala.

Pokračování

Petra Adámková, 14. října 2016


V sobotu proběhne třetí ročník úspěšného Mezinárodního dne archeologie

V sobotu 15. října si na více než 40 místech České republiky budou návštěvníci moci vyzkoušet, jak vypadá terénní práce archeologa a jak žili lidé v různých obdobích historie. Workshopy pro děti i dospělé, přednášky i komentované prohlídky muzejních expozic, tematických výstav či běžně nepřístupných památek připravilo přes 50 českých institucí v čele s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Na zájemce čeká dokumentace pravěkého hrobu, odlévání antických nálezů či určování kosterních pozůstatků.

Pokračování

TZ MDA, 14. října 2016


Studenti studentům: realizovaná přestavba klubu v Celetné

Vítězný návrh přestavby klubu Barbory Janů a Mikuláše Wittlicha vyhrál loni architektonickou soutěž. Od 5. října se můžete v Celetné přesvědčit, jak přestavba dopadla. „Hlavní myšlenkou je vstřícnost vůči studentům, kteří budou v klubu trávit volný čas, i vůči personálu, jenž bude mít oproti stávajícímu stavu zjednodušenou práci,“ říká Barbora Janů.

Pokračování

red., 6. října 2016


Profesor Jan Sokol převzal Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97

Ve středu 5. října, v den nedožitých osmdesátých narozenin prezidenta Václava Havla, převzal z rukou Dagmar Havlové filozof a první děkan Fakulty humanitních studií UK Jan Sokol Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Slavnostní setkání se uskutečnilo již tradičně v Pražské křižovatce – kostele sv. Anny, o jehož záchranu a správu Nadace VIZE 97 již dlouhá léta pečuje.

Pokračování

Lucie Kettnerová, 5. října 2016




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.