Pedagogická fakulta oslavila 65. výročí svého založení


14. 11. 2011, autor: P. K., rubrika: i-Forum informuje

Významné jubileum si v těchto dnech připomíná Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy. U příležitosti 65. výročí svého vzniku uspořádala 14. listopadu slavnostní koncert ve Velké aule Karolina. Zúčastnili se jej rektor univerzity prof. Václav Hampl, náměstek ministra školství prof. Ivan Wilhelm a představitelé akademické samosprávy a fakult.

„V současné době chystaných školských reforem musí být naše Pedagogická fakulta připravena flexibilně a profesionálně reagovat na všechno, co mohou přinést. Například vyrovnat se se zvýšeným akcentem na prostupnost při uplatňování učitelů či přijmout odpovídající opatření v oblasti celoživotního vzdělávání,“ uvedl ve svém projevu rektor UK a dále vyzdvihl především posledních pět let dynamického rozvoje fakulty.

Historický vývoj Pedagogické fakulty od jejího založení po současnost představila posluchačům děkanka doc. PaedDr. Radka Wildová, CSc., která zdůraznila nutnost zachování magisterského studia pro učitele. (Celé znění projevu doc. PaedDr. Radky Wildové, CSc. )

Díla Františka Ignáce Tůmy, Věroslava Neumanna a Antonia Vivaldiho přednesli pedagogové a studenti katedry hudební výchovy, působící v Collegiu pedaedagogicu, Komorním ženském sboru a Smíšeném pěveckém sboru PedF UK.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.