7. května 2012

Král majálesu sv. Václav projel Prahou na koni a se symbolickým praporem UK

7. 5. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: Studenti

V pátek 4. května před dvanáctou hodinou policisté uzavřeli pro dopravu okolí Vodičkovy ulice. Ze všech stran se do ní totiž začaly scházet davy studentů, kteří přišli podpořit zástupce svých univerzit v boji o koruny miss a krále majálesu. Studenti tak pochodem zahájili svůj každoroční svátek. Slavnostní průvod vyrazil z Vodičkovy směrem do Stromovky v pravé poledne rozdělený podle symbolických barev jednotlivých univerzit.

Studenti UK přišli oblečení v univerzitní červené barvě, nad hlavami jim pluly červené balónky. „Červená se line záře, červená se line záře, Váááclav, Váááclav,“ povzbuzovali studenti UK svého krále Václava Havlíka alias Převtělení sv. Václava, který na náměstí Republiky nasedl na koně se zlatou hřívou a po cestě na festival do pražské Stromovky vznešeně kynul kolemjdoucím a hrdě nesl prapor s písmeny UK. Po jeho boku celou dobu kráčela Lenka Volfová – Miss Univerzity Karlovy.

Studentskému festivalu přálo slunečné počasí, možná i proto na něj dorazilo na dvacet tisíc lidí. Davy rozradostněných posluchačů proudily do pražského parku, který obsadily profesionální i studentské kapely, bez ustání po celý den. Chvílemi se u vchodu tvořily i dlouhé fronty.

Svatého Václava, tedy studenta práv, PR a marketingu na UK, a jeho družinu čekalo na majálesu perné odpoledne. Kandidát na krále musel řešit řadu úkolů, kterými se krůček po krůčku přibližoval své vysněné koruně. Jedna ze soutěží ověřovala i věrnost královy družiny. Šlo o to, najet na veslovacím trenažéru co nejvíce kilometrů. Veslovat nemuseli však jen kandidáti na krále, ale i členové jeho družiny nebo kdokoliv, kdo chtěl daného kandidáta podpořit.

Královští kandidáti museli podobné úkoly řešit nejen na majálesu, ale i v průběhu celého dubna. Sbírali tak body, které se přičítali k internetovému hlasování jejich fanoušků a k počtu volebních lístků získaných přímo na festivalu.

I miss jednotlivých pražských vysokých škol čekaly na majálesu různé úkoly a nechyběla ani oblíbená promenáda v plavkách. Univerzitu Karlovu zastupovala studentka Pedagogické fakulty Lenka Volfová, která se nakonec v pátek vpodvečer stala miss majáles 2012. „Myslím, že je tady na majálesu spousta krásných holek,“ usmívala se po svém zvolení Lenka, která hned pak pospíchala fandit králi UK.

Držet palce mu přišel také rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc. „Ještě nevím, kdo vyhraje, mám ale tušení, kdo by vyhrát měl. V téhle zemi bývají Václavové důležití,“ zdravil z pódia diváky profesor Hampl.

A rektor se trefil. Přesně v 19.45 primátor Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., vyhlásil novým králem majálesu kandidáta UK Václava Havlíka alias Převtělení sv. Václava. Nový král dostal od primátora symbolický klíč od města. „Slibuji, že tímto klíčem otevřu každou komnatu, kam se mnou budete chtít vstoupit. A to slibuji nejenom studentům Univerzity Karlovy, ale i studentům všech ostatních vysokých škol. Studentům Univerzity Karlovy děkuji za podporu,“ přednesl svůj první projev v nové funkci zjevně dojatý král.

Večer pak patřil už hlavně hudebním kapelám. Vypsaná fixa a Horkýže Slíže diváky rozskákaly, Monkey Business a Tata Bojs roztančily a NightWork hlavně tu ženskou polovinu publika rozněžnily.

Pivovar se s cenou trefil, rozdělím ji mezi studenty, usmívá se nový král

Majáles ovládla Univerzita Karlova. Získala korunku krále i miss

Studentům budu radit v krizových situacích, slibuje král UK

Univerzita Karlova má svou královnu krásy
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.