Braňme veřejné vysoké školství!

Nikoli, nepropásli jste další pokračování Týdne neklidu. To jen Univerzita Karlova vydala pod stejnojmenným názvem překlad jednoho z nejdůkladnějších textů na obranu veřejného vysokého školství ve Velké Británii, který v originále vyšel na podzim 2011.

Úctyhodné společenství akademiků z Oxfordu, Cambridge, Warwicku a dalších britských univerzit v něm argumentovaně, s oporou o empirické důkazy varuje před ideologickou neoliberální reformou vysokého školství Cameronovy vlády započaté ovšem už za vlády labouristů. Při troše nepozornosti může mít laskavý čtenář na mnoha místech pocit, že autoři popisují pokusy o tzv. reformu vysokého školství v naší zemi. Stojí za to se s touto brožurou seznámit, protože není vůbec jisté, zda argumenty v ní uvedené nebudeme brzy potřebovat.

Brožuru přeložil kolektiv studentů, kteří se většinou aktivně podíleli na Týdnu neklidu v únoru 2012 a úvodním slovem ji opatřil rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl. Veřejně bylo několik jejích exemplářů distribuováno na přednášce oxfordského profesora historie Howarda Hotsona na téma: „Understanding the Global University Crisis: The Marketisation of English Higher Education in International Perspective“ na Akademii věd ČR 27. listopadu 2012.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.