Pamětní medaili Univerzity Karlovy obdrželi profesoři Mazánek a Mareš

Zlaté pamětní medaile Univerzity Karlovy převzali z rukou rektora profesora Václava Hampla profesoři Jiří Mazánek a Jiří Mareš. Slavnostní udílení proběhlo na zasedání Vědecké rady UK ve čtvrtek 30. května v prostorách Karolina.

U příležitosti životního jubilea získal nejvyšší univerzitní ocenění prof. MUDr. Jiří Mazánek, DrSc., jehož práce a vědecká činnost jsou uznávány nejen u nás, ale i v zahraničí a jenž patří mezi významné osobnosti univerzity, které jak svým působením v oblasti vědecké, tak i pedagogické přispívají k jejímu rozvoji a dobrému jménu.

Pamětní medaili Univerzity Karlovy v Praze obdržel za zásluhy v oborech pedagogiky, psychologie a medicíny společně s profesorem Mazánkem i profesor Jiří Mareš. Prof. PhDr. Jiří Mareš, CSc., zástupce vedoucího Ústavu sociálního lékařství na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové, má více než 200 citačních ohlasů ve Web of Science. Své odborné zájmy dělí mezi pedagogiku, psychologii a medicínu.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.