Pamětní medaili Univerzity Karlovy obdrželi profesoři Mazánek a Mareš

Zlaté pamětní medaile Univerzity Karlovy převzali z rukou rektora profesora Václava Hampla profesoři Jiří Mazánek a Jiří Mareš. Slavnostní udílení proběhlo na zasedání Vědecké rady UK ve čtvrtek 30. května v prostorách Karolina.

U příležitosti životního jubilea získal nejvyšší univerzitní ocenění prof. MUDr. Jiří Mazánek, DrSc., jehož práce a vědecká činnost jsou uznávány nejen u nás, ale i v zahraničí a jenž patří mezi významné osobnosti univerzity, které jak svým působením v oblasti vědecké, tak i pedagogické přispívají k jejímu rozvoji a dobrému jménu.

Pamětní medaili Univerzity Karlovy v Praze obdržel za zásluhy v oborech pedagogiky, psychologie a medicíny společně s profesorem Mazánkem i profesor Jiří Mareš. Prof. PhDr. Jiří Mareš, CSc., zástupce vedoucího Ústavu sociálního lékařství na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové, má více než 200 citačních ohlasů ve Web of Science. Své odborné zájmy dělí mezi pedagogiku, psychologii a medicínu.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.