Helena Zdráhalová • foto: red. • 1. listopadu 2013

Hokejovou bitvu rozhodly až samostatné nájezdy. Ve finále UK podlehla ČZU

Emoce vybičované do poslední vteřiny turnaje pulzovaly ve čtvrtek 31. října večer hokejovou Tipsport Arenou. Reprezentace UK se ve třetím ročníku Hokejové bitvy pražských univerzit probojovala do finále. Vyrovnaný zápas proti borcům ČZU rozhodly až samostatné nájezdy. UK však nakonec podlehla ČZU 3:4. Samostatné nájezdy určily i výsledek boje o třetí místo, kdy ČVUT porazila VŠE 2:1.

Do turnaje borci Univerzity Karlovy vstupovali jako obhájci titulu z posledních dvou ročníků Hokejové bitvy. Los určil, že o postup do finále se budou muset nejprve utkat s hráči Vysoké školy ekonomické, tedy s týmem, který právě ve finále už dvakrát porazili. A ani letos nebudou sportovci VŠE na hokejisty UK rádi vzpomínat, protože je ani tentokrát nezdolali.

V zápase, který se hrál na 2x15 minut, se sice z prvního gólu radovala VŠE, těsně před koncem poločasu však UK vyrovnala a drive neztratila ani přes přestávku, když hned na začátku druhé patnáctiminutovky zvýšila na 2:1. VŠE dokázala odpovědět až čtyři minuty před koncem zápasu. UK se však nezalekla a dvě minuty před závěrečným hvizdem zvýšila na 3:2. Výsledek ještě tým UK zpečetil ranou vstřelenou do prázdné brány při power play VŠE. UK se tak radovala z vítězství nad VŠE 4:2.

Do finále Hokejové bitvy se vedle hráčů UK probojovali borci České zemědělské univerzity, kteří v semifinále porazili České vysoké učení technické. Na úvodní rozstřel hry se proti sobě postavili i rektoři obou vysokých škol profesor Václav Hampl za UK a profesor Jiří Balík za ČZU. Oba mocně povzbuzovali své týmy. „Letos ve finále před našimi hráči stojí tým České zemědělské univerzity. Já myslím, že úkol je jasný: Namažte si je na chleba!“ usmíval se rektor UK profesor Hampl z ledové plochy, kam se na bruslích a s hokejkou vydal na buly.

Do finále, které se hrálo 3x15 minut, lépe vstoupila ČZU. Ta hned po prvních dvou minutách potrestala nepozornost obránců UK a rychlým breakem upravila skóre na 1:0. Po sérii vyloučení na obou stranách pak ČZU v přesilovce zvedla na 2:0.

Ve druhé třetině začaly pracovat emoce a mezi hráči již vznikaly menší strkanice. Borci UK si vytvořili řadu skvělých šancí, které se jim však dlouho nedařilo proměnit. V posledních pěti minutách třetiny konečně skórovali, ČZU ale okamžitě odpověděla, do šatny tak hráči UK odcházeli stále s dvoubrankovým mankem na tým ČZU.

Nervy hráčů i fanoušků UK hned na začátku poslední třetiny pocuchal neuznaný gól vstřelený do sítě ČZU. Krátce na to si však UK zlepšila chuť, když obránce UK Tomáš Brém tentokrát bez pochyb prostřelil gólmana suchdolské univerzity. Přes drobné potyčky pak celé utkání gradovalo do skvělého finále, při kterém stál celý stadion na nohou. V posledních vteřinách turnaje se UK podařilo dotáhnout ČZU na 3:3, na řadu proto musely přijít samostatné nájezdy. Hráčům UK se však na rozdíl od týmu suchdolské univerzity nepodařilo najít skulinku, kterou by protlačili puk do sítě. ČZU se tak radovala z konečného výsledku 4:3 a převzala z rukou primátora Prahy Tomáše Hudečka putovní pohár pro vítěze Hokejové bitvy. Jméno České zemědělské univerzity tak přibude na štítek poháru vedle Univerzity Karlovy, které je tam vyryto z posledních dvou ročníků.

Finálový zápas si kvalitou zákroků a atmosférou v hledišti nezadal s turnaji hokejové extraligy. Skvělou práci sportovců odměňovali fanoušci obou týmů halasným křikem. Skutečnými vítězi Hokejové bitvy tak byli především diváci, kteří letos fandili jako o život a naplnili tím hlavní smysl tohoto sportovního mítinku – propojit a spřátelit studenty pražských vysokých škol. Hry šli pak všichni společně oslavit na afterparty, která se konala přímo v hokejové hale.
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.